Україні потрібні 500 машин "швидкої" в деокуповані регіони — Зеленський

Україні потрібні 500 машин "швидкої" в деокуповані регіони — Зеленський

Україні потрібні 500 машин "швидкої" в деокуповані регіони — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський і президент Австрії Александер ван дер Беллен у Києві, 1 лютого 2023 року. Фото: Associated Press

Україні зараз потрібні 400-500 машин швидкої допомоги в деокуповані регіони. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції з президентом Австрії Александером ван дер Белленом у Києві 1 лютого, повідомляє кореспондент Суспільного.

"Ми про це говорили з паном президентом. Зима не закінчилась, енергетична підтримка, підтримка генераторами — ми в цьому зацікавлені. Друге — "швидкі". Нам зараз потрібен швидкий стрибок — 400-500 машин "швидкої" саме в деокуповані регіони, де із цим дефіцит, це треба швидко вирішувати", — сказав він.

Президент додав, що в цих регіонах великий дефіцит пожежних машин, і друга велика проблема — розмінування територій.

"Велика територія була замінована російськими терористами, наші хлопці гинуть не тільки на фронті, фронт вже давно переїхав в середину держави. І розмінування є глобальним питанням, яке є часткою одного з пунктів формули миру", — сказав Зеленський.

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен 1 лютого прибув до Києва. Він вже відвідав Бучу на Київщині. Там він наголосив, що вчинені воєнні злочини військами РФ не повинні залишитися без покарання. Згодом Ван дер Беллен зустрівся з Володимиром Зеленським. Сторони детально обговорили питання енергетики, економіки, спільного гуманітарного співробітництва та розвитку українських громад.

Війна. Усі останні новини

Скільки часу знадобиться Україні на розмінування територій

В Україні, з урахуванням окупованих та деокупованих територій, заміновано приблизно 270 тисяч квадратних кілометрів. За даними МВС, щоб повністю очистити лісосмуги та водойми від мін, підуть роки.

Лише на те, щоб розмінувати Київську область знадобиться від 8 до 10 років. Очищення водойм також може зайняти місяці навіть попри те, що Україна отримає від міжнародних партнерів підводні дрони.

Тому правоохоронці закликають людей, особливо батьків, бути обережними та не відвідувати потенційно небезпечні місця.

На початок