У Запоріжжі відновить діяльність робоча група для перегляду рахунків на тепло для підприємців

У Запоріжжі відновить діяльність робоча група для перегляду рахунків на тепло для підприємців

У Запоріжжі відновить діяльність робоча група для перегляду рахунків на тепло для підприємців
Підприємці в міськраді на зустрічі з Анатолієм Куртєвим, січень 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі відновить свою діяльність робоча група, яка допомагатиме підприємцям вирішити проблему з рахунками за теплопостачання. Про це сказав секретар міської ради Анатолій Куртєв під час зустрічі з представниками малого та середнього бізнесу.

На зустрічі побувало Суспільне.

Суспільне Запоріжжя повідомляло, що 24 січня місцеві підприємці збиралися біля стін міської ради й передали керівництву міста колективне звернення щодо несправедливих, на їхню думку, рахунків за теплопостачання. Підприємці, обурені нарахуваннями, кажуть: з 2021-го року - коли міські тепломережі перевели всіх на публічні договори і рахують за обсягом площі, а не за втратами транзитного опалення - у них щомісяця почали зростати не тільки борги, а й кількість судових позовів.

"Ця, 315 методика, заганяє людей в глухий кут і несе небезпеку, тим більше зараз, під час війни. Цю методику треба відмінити. Хай розроблять новий підхід до нарахувань і щоб вони були адекватні", - каже підприємець Павло Бовкун.

Аби знизити підприємцям рахунки за тепло, в Запоріжжі відновить діяльність робоча група
Підприємець Павло Бовкун. Фото: Суспільне Запоріжжя

Анатолій Куртєв, вислухавши представників малого та середнього бізнесу, нагадав, що у січні 2022 року вже була створена робоча група, учасники якої шукали шляхи розв'язання проблеми з нарахуваннями за тепло. Підприємці надавали пропозиції, що врахували депутати міської ради, і на сесії затвердили звернення до центральної влади з проханням скасувати методику розподілу обсягів спожитих комунальних послуг, затверджену наказом Мінрегіону. Але почалася повномасштабна війна, і питання залишилося відкритим. Анатолій Куртєв запропонував знову зібрати робочу групу, яка допомагатиме знайти вихід із цієї ситуації.

"Внесемо зміни в розпорядження про нашу робочу групу. Всі питання мають логіку і зміст. Я розумію, про що ви кажете. І до складу цієї групи мають увійти представники департаменту ЖКГ, концерну "МТМ", щоб відпрацювати всі ці питання, бо вони ще актуальніші".

У Запоріжжі знову працюватиме робоча група за тепло підприємцям
Анатолій Куртєв на засіданні з підприємцями, січень 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Директор зі збуту концерну "Міські теплові мережі" Анна Юдіна каже: методика розподілу обсягів спожитих комунальних послуг була затверджена ще 2016 року, але договори почали укладати з 1 листопада 2021 року. Відтоді у підприємців і з'явилися шалені борги. Але вплинути на зменшення тарифів компанія не може, питання врегульовані низкою законодавчих документів.

"Ми почули те, що кажуть підприємці; в нас правове забезпечення, розроблене по цій методиці, по кожній формулі. Тільки виходячи з цієї методики й формули, ми проводимо розрахунок і розподіл цих послуг у будівлі", - зазначає Анна Юдіна.

У Запоріжжі знову працюватиме робоча група за тепло підприємцям
Директорка зі збуту концерну "Міські теплові мережі" Анна Юдіна. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами директорки, якщо підприємці чи споживачі не нададуть документи, які підтверджують, що у приміщенні не було опалювальних приладів, - компанія й надалі нараховуватиме за цифрами з методики.

"Якщо до нас звертається споживач, приносить проєкт на будівлю і каже: в мене ніколи не було опалювальних приладів з моменту будівництва - ми беремо в роботу цей проєкт. Дивимося, що дійсно не було, обстежуємо, щоб нічого не встановили, і тоді нараховуємо як окреме приміщення з транзитами. Хто не надає ніяких документів - дійсно тому проводиться по методиці і цифрам, які там зазначені".

Доки методику розподілу обсягів спожитих комунальних послуг не скасували, підприємці звернулися з проханням до теплових мереж хоча б призупинити судові позови до підприємців-боржників. Однак, компанія цього зробити не може, - каже Анна Юдіна.

"Ми підприємство, яке теж має обов'язки за енергоресурсами, і ми маємо розраховуватися, щоб отримати ці кошти. Ми маємо подавати до суду і боротися з заборгованістю, щоб її у нас не було. Коли до нас приходять перевірки, нам видають приписи щодо боротьби з заборгованістю і подачі до суду".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок