Фінансова підтримка фермерів під час війни: на Волині за рік освоїли 90 млн грн

Фінансова підтримка фермерів під час війни: на Волині за рік освоїли 90 млн грн

Фінансова підтримка фермерів під час війни: на Волині за рік освоїли 90 млн грн
Фото: Суспільне Луцьк

Понад три тисячі волинських фермерів освоїли торік 90 мільйонів гривень через Державний аграрний реєстр, – розповів Суспільному начальник обласного управління агропромислового розвитку Юрій Юрченко.

Програма фінансувалась за європейські гроші. За показниками минулого року Волинь увійшла до трійки областей, аграрії якої найбільше користувалися цією грошовою допомогою.

"В нас на сьогодні зареєстровано майже шість тисяч людей в Державний аграрний реєстр. На сьогодні ми працюємо і з власниками одноосібних сільськогосподарських господарств і тергромадами", – говорить Юрій Юрченко.

Фінансова підтримка волинських фермерів під час війни
Згідно з критеріями програми, допомогу можуть отримати фермери, які утримують від трьох корів. Фото: Суспільне Луцьк

Віктор Бошель – один із тих, хто отримав безповоротну фінансову допомогу від держави. За ці гроші, каже господар, купив міндобриво, засоби захисту рослин і заготовив силос для худоби.

"На той момент у нас було 26 корів, ми отримали на велику рогату худобу. Допомога була дуже потрібною і вчасною, бо війна внесла свої корективи у ведення сільського господарства", – говорить голова сімейного фермерського господарства.

Фінансова підтримка волинських фермерів під час війни
Голова сімейного фермерського господарства Віктор Бошель. Фото: Суспільне Луцьк

Безповоротну фінансову допомогу змогли також отримати аграрії, які обробляють від одного до 120 гектарів сільгоспугідь. Згідно із критеріями програми, каже фермер, 3 100 гривень виділяли на гектар землі та 5 300 гривень на кожну корову.

Жителька села Пустомити Наталія Рихнюк у господарстві тримає дві корови і теличку. Суспільному жінка розповіла: утримувати худобу стало важче, а під критерії державної програми з підтримки українських фермерів, вона не потрапила.

Фінансова підтримка волинських фермерів під час війни
Жителька села Пустомити Наталія Рихнюк. Фото: Суспільне Луцьк

За словами Юрія Юрченка, на Волині працюють понад тисяча господарів, які підпадають під державну дотацію. Тому аграрії сподіваються, що ця програма працюватиме й цього року.

Що відомо

  • З 1 вересня 2022 року малі агровиробники України можуть отримувати безповоротну допомогу від держави, на це закладено понад півтора мільярда гривень.
  • Станом на 26 січня понад три тисячі аграріїв на Волині уже отримали фінансову підтримку через платформу "Державний аграрний реєстр".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок