Атаку на військову інфраструктуру Ірану здійснено не в інтересах України — експерт

Атаку на військову інфраструктуру Ірану здійснено не в інтересах України — експерт

Атаку на військову інфраструктуру Ірану здійснено не в інтересах України — експерт
Скріншот з відео: twitter.com/Partisangirl

Атаку на військову інфраструктуру Ірану здійснено в інтересах країни, яка це зробила, а не в інтересах України. Про це на брифінгу сказав виконавчий директор центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

"Очевидно, напряму це не впливає (на Україну, — ред.). Хоча ми чули гнівні реакції іранських високопосадовців, в тому числі на адресу України, де вони коментують твіт Михайла Подоляка з приводу того, що "Україна вас попереджала". Вони кажуть, що розглядають це як опосередковане визнання, але це абсолютна нісенітниця", — сказав він.

За словами експерта, на цьому етапі це напряму не вплине на Україну, але все залежить від того, як будуть розгортатися події далі.

"Іранці мають відповісти. Від того, як вони це зроблять, буде залежати розвиток ситуації в цілому — і тоді цей розвиток ситуації буде безпосередньо впливати на хід війни в Україні", — зазначив Семиволос.

Міністерство оборони Ірану заявило про атаку безпілотників на оборонний завод у місті Ісфахан у центральній частині країни у ніч на 29 січня. У Міноборони країни стверджують, що атака була невдалою – один із безпілотників був збитий комплексом ППО, а два інших потрапили до оборонних пасток і вибухнули.

Що відомо про вибухи в Ірані

Газета The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела повідомила, що нещодавні атаки на іранські військові об’єкти, ймовірно, здійснені Ізраїлем, і можуть бути частиною ширших зусиль зі стримування політики Тегерана, які Ізраїль здійснює спільно зі США.

Радник президента України Михайло Подоляк відреагував на вибухи словами: "Вибухова ніч в Ірані. Україна ж попереджала". Через це МЗС Ірану викликало голову української дипмісії в Тегерані для надання пояснень.

Речник МЗС України Олег Ніколенко відреагував на дії іранського зовнішньополітичного відомства і зазначив, що Україні не відома причина вибухів на іранських об‘єктах. Він нагадав перську народну мудрість: "Не роби іншому зла, і собі не нашкодиш".

Читайте також

В Ірані пролунали вибухи, влада каже про атаку безпілотників

Атаку на військові обʼєкти Ірану, ймовірно, здійснив Ізраїль — WSJ

На початок