Від початку року 20 дітей на Волині захворіли на туберкульоз. Серед недужих – 11-місячна дівчинка

Від початку року 20 дітей на Волині захворіли на туберкульоз. Серед недужих – 11-місячна дівчинка

В Ковелі медики виявили туберкульоз в 11-місячної дівчинки. Від початку року це уже 20-й випадок інфікування серед дітей на Волині, – розповіла в коментарі Суспільному лікарка методистка відділу епіднагляду та спостереження обласного центру контролю та профілактики хвороб Людмила Симонюк.

Через інфікування дівчинки працівники центру провели епідрозслідування.

Наразі відомо, що дівчинка, яка занедужала в Ковелі, мала щеплення проти туберкульозу. Зі слів Людмили Симонюк, дитина зараз знаходиться на лікуванні в обласному фтизіопульмонологічному медцентрі: "Її стан покращився, але іще середньої важкості. Дитина уже їсть сама, бо раніше змушені були годувати через зонд".

Під час епідрозслідування виявили та обстежили 28 людей, які контактували з немовлям. Матір, яка нещодавно народила іще одну дитину, здорова.

"Серед усіх обстежених контактних виявили одне захворювання на туберкульоз, одна людина – інфікована. Також є дві підозри на хворобу, людей скерували до фтизіатра". – зазначила лікарка методистка.

В обласному центрі контролю та профілактики хвороб закликали волинян не нехтувати зверненнями до лікарів у разі появи затяжного кашлю. Особливу увагу слід приділяти дітям. Усі охочі також можуть пройти анонімне онлайн-тестування, яке дозволить визначити ступінь ризику захворіти на туберкульоз, та отримати рекомендацію про необхідність звернутися до сімейного лікаря. Пройти тест можна ТУТ.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок