Червоний Хрест передав генератор для помпової станції у Новомиколаївці на Запоріжжі

Червоний Хрест передав генератор для помпової станції у Новомиколаївці на Запоріжжі

Червоний Хрест передав генератор для помпової станції у Новомиколаївці на Запоріжжі
Вивантаження генератора на помповій станції у Новомиколаївці. Фото: Суспільне Запоріжжя

Аби під час вимкнення електроенергії забезпечувати водою лікарні, гуртожитки та житлові будинки — помпова станція у селищі міського типу Новомиколаївка Запорізького району отримала генератор. Придбали його для громади представники Червоного Хреста спільно з німецькими партнерами.

Жительки Новомиколаївки Ольга Михайлова та Євгенія Давидова кажуть, до відсутності води в селищі звикли, завжди готують її запаси на декілька днів.

Два три дні може не бути. І баклажки водою заповнюю, то машини тоді підвозять, якщо є можливість. Як привозить авто, тоді то технічна вода, на каналізацію. Вони як привозять, то кажуть, що то технічна, а як хорошу, то тоді кажуть, що то чиста, - каже Ольга Михайлова.

генератори
Помпова станція у Новомиколаївці. Фото: Суспільне Запоріжжя

Якщо на цій вулиці, що нижче знаходиться, насос качає воду, тобто не качає, а вже просто стікає вода, то в нас у двоповерховому будинку на другий поверх вода вже не надходить взагалі. На даний момент все пов'язано з тим, що є перебої з постачанням електроенергії і тому насосні станції не мають можливості подавати воду так, як раніше подавали”, - каже Євгенія Давидова.

Також місцеві мешканці кажуть, що від роботи помпової станції, залежить і опалення в оселях.

Забезпечувати населення водою під час відключення електроенергії відтепер зможуть завдяки генератору.

Потужність його 65 кВт, а в нас насос 18,5 кВт, так що з запасом навіть. Нам треба ще звичайно генератор для каналізаційної насосної станції, очисних. Бо, коли працює питна вода, йде на каналізацію, а для того, щоб її переробляти на очисні споруди відправляти треба, щоб каналізація працювала”, - каже керівник каналізаційної насосної станції Анатолій Бродський.

генератори
Прибуття автомобіля з генератором на помпову станцію у Новомиколаївці. Фото: Суспільне Запоріжжя

Воду ми отримуємо із Запоріжжя через облводоканал. Ось, коли немає у Вільнянську світла, то в нас також води немає, але в нас є ще резервуари приблизно на 2500 куб, які завдяки роботі цього генератора можуть забезпечити нас водою на 3 доби, - додає голова Новомиколаївської сільради Сергій Шамайда.

Вартість придбаного генератора — близько мільйона гривень.Наразі товариство Червоного Хреста планує передати ще один такий генератор ГУ ДСНС і одній з громад області.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок