У Луцьку стартував обмін ламп розжарювання на LED. Як це відбувається

У Луцьку стартував обмін ламп розжарювання на LED. Як це відбувається

Доповнено

Із 30 січня у Луцьку стартував обмін ламп розжарювання на нові, енергоощадні. Зробити це можна у 18 відділеннях Укрпошти, – розповів Суспільному керівник Волинської дирекції пошти Іван Люсак.

Наразі Волинь отримала 280 тисяч енергоощадних ламп, всього їх буде 450 тисяч.

Енергоощадні лампи є різної потужності – від 4 до 11 Ват споживання. Поки послуга з обміну ламп на Волині доступна лише у Луцьку. "15 лютого сюди приєднаються районні центри, міста і до кінця лютого ми плануємо цю програму запустити по всіх селах", – говорить керівник Волинської дирекції.

Якщо ламп не буде на поштовому відділенні, можна зареєструватись у додатку "Дія", і створити заявку на отримання енергоощадних ламп. Замовлення потрібно забрати впродовж п'яти днів.

Читайте також: "Українці можуть подати заяву про обмін лампочок у "Дії". Як це зробити"

Зі слів Івана Люсака, якщо отримані лампи не працюватимуть – їх замінять на нові. Такий обмін на відділенні пошти можна буде здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно в пакуванні від виробника.

Лампи розжарювання, які люди приносять для обміну, повинні бути справними, – каже операторка одного з луцьких поштових відділень Ірина Олішанська: "Міняється до п'яти лампочок, три з великим цоколем і дві з маленьким. Дивимося, щоб обов’язково ціла лампочка була, щоб вона не розвалювалася".

У Луцьку стартував обмін ламп розжарювання на LED. Як це відбувається
Операторка поштового відділення показує енергозберігаючі лампи. Суспільне Луцьк

Лучанка Анна Зубко одна з перших прийшла випробувати, як працює урядова програма із заміни ламп.

У Луцьку стартував обмін ламп розжарювання на LED. Як це відбувається
Анна Зубко вже обміняли лампи розжарювання, які мала вдома, на енергозберігаючі. Суспільне Луцьк

"Ми самі бачимо як у Луцьку відключають світло і люди від цього страждають. Кожен по-своєму, тому що в кого є маленькі дітки. Якщо ми можемо долучитися до такої програми і зекономити трішечки електроенергії для нашої країни, то чому б і ні", – говорить лучанка.

Що відомо

  • В грудні 2022-го Європейська комісія заявила, що готова виділити 30 мільйонів євро, що покриє купівлю майже 30 мільйонів світлодіодних ламп (LED).
  • З 16-го січня в Україні в режимі бета-тестування розпочали програму безкоштовного обміну старих електричних ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок