У Хорватії затримали людей, які перегнали арештовану російську яхту до Туреччини

У Хорватії затримали людей, які перегнали арештовану російську яхту до Туреччини

У Хорватії затримали людей, які перегнали арештовану російську яхту до Туреччини
Яхта Irina VU. Фото: BOAT International

Хорватські правоохоронці завершили кримінальне розслідування щодо чотирьох громадян Хорватії, яких підозрюють у порушенні положень Закону про міжнародні обмеження.

Як повідомляє Glas Hrvatske, йдеться про "таємниче зникнення" російської яхти Irina Vu з причалу в місті Бетина у жовтні минулого року. 27 січня поліція затримала для допиту вісьмох людей, ймовірно, причетних до зникнення яхти, чотирьох з них арештували.

Видання пише, що четверо підозрюваних були передані начальнику слідчого ізолятора Шибеник-Кнінської поліції, міська прокуратура Шибеника висунула їм кримінальні звинувачення.

"Кримінальним розслідуванням встановлено, що 58-річний чоловік, який як перший підозрюваний на посаді капітана разом із двома іншими особами організував трьох людей віком від 34 до 50 років як пасажирів на судні Irina Vu. Вони вийшли у міжнародні води у жовтні 2022 року", — розповів прессекретар місцевої поліції Шиме Павич.

Журналіст видання Хрвоє Гуньяча повідомив, що під арештом перебувають четверо людей, у тому числі троє членів екіпажу, які переправляли яхту з Хорватії в Туреччину. При цьому директора верфі в Бетині серед них немає.

"Заарештованих незабаром після допиту до поліції доставлять до муніципальної прокуратури в Шибеніку. Там вони будуть повторно допитані. Хоча подробиці розслідування засекречені і прокуратура не надає офіційної інформації про них, ми дізналися, що слідчих найбільше цікавлять подробиці того, хто фінансував перехід яхти з Хорватії до Туреччини", — сказав Гуньяча.

Очікується, що суддя окружного суду в Шибеніку має ухвалити остаточне рішення про призначення підозрюваним місячного попереднього ув'язнення.

"Однак, як нам стало відомо, всі допитані та затримані в рамках цього розслідування досі стверджують, що у них не було жодної офіційної інформації про те, що йдеться про заморожене майно", — додав журналіст.

За даними ЗМІ, 35-метрова яхта Irina VU вартістю 5,5 мільйона доларів пов’язана з російським бізнесменом Алішером Усмановим та його колишньою дружиною Іриною Вінер, яка володіла нею через кіпрський офшор у 2016-2017 роках.

Читайте також

В Іспанії арештований британець, який допомагав обійти санкції російському олігарху Вексельбергу

Німеччина вилучила 30 картин з арештованої яхти російського мільярдера Усманова

У ПАР розгорівся скандал через яхту російського олігарха Мордашова

Арештовану яхту Медведчука продадуть на користь України — The Guardian

На початок