НАТО закликає Південну Корею збільшити військову підтримку України

НАТО закликає Південну Корею збільшити військову підтримку України

НАТО закликає Південну Корею збільшити військову підтримку України
Генсек НАТО Єнс Столтенберг. Фото: AP

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звернувся до Південної Кореї із закликом збільшити військову підтримку України, пославшись на інші держави, які змінили свою політику ненадання зброї країнам у стані конфлікту після вторгнення Росії.

Про це повідомляє Reuters.

Як зазначає видання, виступаючи в Інституті перспективних досліджень Чея в Сеулі, Столтенберг подякував Південній Кореї за її допомогу Україні нелетальними засобами, але закликав її зробити більше, додавши, що українські війська терміново потребують боєприпасів.

"Я закликаю Республіку Корея продовжувати та активізувати конкретне питання військової підтримки. Зрештою, це рішення для вас, але я скажу, що кілька союзників по НАТО, які мали політику ніколи не експортувати зброю до країн, які перебувають у конфлікті, змінили цю політику зараз", — сказав він.

"Якщо ми не хочемо, щоб самодержавство та тиранія перемогли, то їм потрібна зброя, така реальність", — сказав він, маючи на увазі Україну.

Глава НАТО сказав, що не дати Росії перемогти важливо не лише для українців, але й для того, щоб не дати авторитарним лідерам, у тому числі в Пекіні, вважати, що вони можуть отримати те, що хочуть, силою.

На зустрічах із високопоставленими південнокорейськими офіційними особами Столтенберг заявив, що події в Європі та Північній Америці взаємопов'язані з іншими регіонами, і що Альянс хоче допомогти впоратися з глобальними загрозами шляхом розширення партнерських відносин в Азії.

Сеул є першою зупинкою в поїздці Столтенберга, яка включатиме Японію і спрямована на зміцнення зв'язків із союзниками США перед війною в Україні та зростанням конкуренції з Китаєм, пише видання.

Законодавство Південної Кореї забороняє постачати озброєння країнам, які перебувають у стані збройного конфлікту. Столтенберг навів у приклад Швецію та Норвегію, які дотримувались подібної політики, але змінили її заради України.

Читайте також

Військові РФ влучили у житловий будинок в Харкові, українські танкісти приїхали в Британію. 341 день війни. Онлайн

На початок