Питання про надання бойової авіації Україні наразі не стоїть — Шольц

Питання про надання бойової авіації Україні наразі не стоїть — Шольц

ЗМІ
Німеччина зараз не надаватиме винищувачі Україні — Олаф Шольц
Канцлер ФРН Олаф Шольц. Фото: AP

Питання про надання бойової авіації Україні наразі не стоїть. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв'ю Tagesspiegel, оприлюдненому на сайті німецького уряду.

“Ні, питання про винищувачі навіть не виникає. Я можу лише порадити не вступати в постійне змагання, щоб перебити пропозицію один одного, коли мова йде про системи озброєнь. Якщо після прийняття рішення в Німеччині починаються чергові дебати, це виглядає не дуже серйозно і підриває довіру громадян до урядових рішень”, — сказав Шольц.

За словами Шольца, нині важливо, щоб усі, хто оголосив про те, що хочуть поставити в Україну бойові танки, зробили це зараз.

Шольц розповів, що ситуація на війні дуже динамічна. Це вже видно по тому, як змінилися поставки зброї. Спочатку це були протитанкові гармати, потім системи протиповітряної оборони, важка артилерія, а тепер навіть бойові танки.

“Водночас, ми також неодноразово відкидали такі вимоги, як створення безпольотної зони над Україною. Ми з президентом США Джо Байденом погодилися, що це призвело би до прямого втручання НАТО у війну. І такого не повинно бути. Минулого тижня в Бундестазі я також чітко заявив, що ми не будемо відправляти сухопутні війська в Україну”, — сказав Шольц.

За його словами, війна в безпосередній близькості — це дуже серйозна і небезпечна справа.

"Тому ми діємо крок за кроком і ретельно зважуємо можливі наслідки того чи іншого рішення", — сказав канцлер.

Шольц про військову допомогу Україні: кожне ухвалене рішення було складним

Шольц розповів, що кожне рішення, яке він ухвалював від початку російської агресії, було складним.

“Своїм вторгненням в Україну Росія порушила розуміння, яке гарантувало безпеку в Європі протягом багатьох десятиліть: а саме, що кордони не можуть бути змінені силою. Це переломний момент. Саме тому ми не лише підтримуємо Україну фінансово, гуманітарно та військово, але й зміцнюємо нашу власну обороноздатність. Ми ретельно зважували всі ці рішення і завжди дотримувалися принципу: ми діємо не поодинці, а разом з нашими союзниками та партнерами”, — сказав Шольц.

Шольц розповів, що переважна більшість громадян Німеччини на боці України і знають, що Україна має повне право захищатися від російської агресії.

“Саме тому вони виступають за підтримку України. Звичайно, є й ті, хто не впевнений, чи правильно постачати Україні зброю. Інші вимагають, щоб ми робили більше. Але переважна більшість німців вважає, що уряд повинен ретельно зважувати всі рішення”, — сказав канцлер.

Шольц додав, якщо подивитися на рішення Німеччини, то можна побачити, що ФРН завжди діяла разом з іншими, особливо з США.

“Це не новина, але принцип, якого ми дотримуємося з самого початку”, — пояснив Шольц.

За словами Шольца, для нього важливо діяти не поодинці на національному рівні, а тісно координувати свої дії з міжнародними партнерами, насамперед зі Сполученими Штатами.

“Для безпеки Європи надзвичайно важливо, щоб ми тісно координували свої дії зі Сполученими Штатами. Без Сполучених Штатів безпеку в Європі було б важко гарантувати”, — заявив Шольц.

Що каже Шольц про Крим

Відповідаючи на запитання, чи повинна Україна повернути Крим, Шольц сказав, що кожен, хто хоче підтримати Україну в захисті її цілісності та суверенітету, повинен залишатися послідовним — і не повинен вказувати Україні, якими мають бути її цілі.

“Ми не будемо діяти через голови українців. Ми домовилися про це на самому початку. Президент Зеленський неодноразово підкреслював свою готовність до миру і в листопаді представив мирний план. Путін повинен вивести війська з України і припинити цю жахливу безглузду війну, яка вже забрала сотні тисяч життів”, — сказав канцлер Німеччини.

Чому Шольц веде телефонні розмови з Путіним

Також Шольц прокоментував, чому він один із небагатьох західних союзників України, який досі веде переговори з Путіним.

“Я говорив з Путіним знову і знову протягом останніх одинадцяти місяців, подібно до того, як це робить президент Макрон. Останній раз на початку грудня. І з Путіним я теж знову буду говорити по телефону — тому що треба говорити один з одним. Але, звичайно, також зрозуміло, що поки Росія продовжує війну з невпинною агресією, поточна ситуація не зміниться”, — розповів Шольц.

За словами Шольца, його телефонні розмови з Путіним не є неввічливими за тоном, але їхні погляди абсолютно різні.

“Ми не повинні мати ілюзій: Путін хоче силою анексувати частину сусідньої країни. І це абсолютно неприйнятно”, — сказав Шольц.

За словами Шольца, іноді мова також йшла про конкретні питання обміну полоненими, експорту зерна з України та атомної електростанції в Запоріжжі.

“Але для мене важливо, щоб переговори завжди поверталися до реального питання: як світ виходить з цієї жахливої ситуації? Передумова для цього очевидна: виведення російських військ”, — заявив Шольц.

Що відомо про військову допомогу Німеччини Україні

Німеччина розширила перелік військової допомоги, яку держава надає для України. Серед запланованої до передачі техніки — танки Leopard 2 та ремонтно-евакуаційні машини Bergepanzer 3, йдеться на сайті федерального уряду країни.

Зокрема, у переліку допомоги, вже переданої України:

  • ракети для комплексів ППО IRIS-T SLM
  • 13 вантажівок;
  • 2 15-тонні вантажівки;
  • 12 сідлових тягачів та 4 напівпричепи;
  • 12 машин для охорони кордону;
  • 2 пікапи.

Серед затвердженої допомоги, яку Україна отримає у майбутньому:

  • 14 основних бойових танків Leopard 2 A 6 з боєкомплектом;
  • 2 броньовані ремонтно-евакуаційні машини Bergepanzer 3;
  • 2 РЛС повітряного спостереження;
  • 64 сідлових тягачі та 72 напівпричепи.

Читайте також

"Кілька місяців": у посольстві Німеччини розповіли, коли Україна зможе почати використання Leopard 2

На початок