Росія уникає виконання своїх зобов’язань з інспекційного контролю в межах "зернової угоди", що призводить до зменшення прохідності кораблів в межах встановленого морського коридору.
Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.
За його словами, різке зменшення прохідності кораблів в рамках зернового коридору зумовлене винятково одним фактором — небажанням російських представників працювати у спільній інспекції.
"Оскільки в рамках зернової ініціативи підписаний договір нами з Туреччиною та ООН, але паралельно Туреччиною та ООН з Росією, фактично є домовленість, що є спільний інспекційний контроль. І представники Росії є також учасниками цього контролю. Фактично вони просто саботують — не виходять, повільно працюють, вигадують причини, щоб повторно виходити — зупиняють максимально процес", — пояснив посадовець.
На переконання Висоцького, у такий спосіб Росія намагається виторгувати для себе певні преференції.
"У нас є досвід жовтня, який був схожим. Зернова ініціатива, підписана наприкінці липня, передбачає чотиримісячний термін діяльності з наступним продовженням. І щойно наближається час до продовження, ми бачимо саботаж і намагання росіян її зупинити, зірвати, щоб виторгувати для себе якісь кращі умови на майбутнє", — наголосив він.
Чиновник нагадав, що чинна угода добігає кінця вже у березні цього року.
"Ми наближаємося до березня, коли має бути наступне продовження, і вони систематично нагнітають ситуацію, саботують, щоб на рівні наших міжнародних партнерів собі випрошувати ті чи інші преференції", — підсумував Тарас Висоцький.