Через війну посівні площі України зменшилися на 25% — Мінагрополітики

Через війну посівні площі України зменшилися на 25% — Мінагрополітики

Через війну посівні площі України зменшилися на 25% — Мінагрополітики
. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії та окупацією частини українських регіонів Україна втратила близько чверті своїх посівних територій.

Як повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики, про це заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький на розширеному засіданні Антикризового штабу Правління УСПП (Українська спілка промисловців та підприємців).

"Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то наразі не можемо використовувати приблизно 25% площ через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій", — зазначив посадовець.

За його словами, після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення українських територій.

"Те, що залишає окупант, потребує як мінімум кількох місяців, а то й до року часу для повернення до виробництва. Ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Тож, весною потрібно покрити дефіцит не посіяних озимих", — розповів Тарас Висоцький.

Чиновник додав, що нині складно прогнозувати цьогорічні валові збори сільськогосподарських культур, які значно залежатимуть від погодно-кліматичних умов під час проведення комплексів польових робіт, а також фінансового і матеріально-технічного забезпечення конкретного сільськогосподарського товаровиробника, а також — від наявності насіння та добрив.

"Вже зараз можна спрогнозувати зменшення їх внесення до 50% від науково обґрунтованих норм через здорожчання", — зазначається в дописі.

Читайте також

В Україні заміновано 30% території, на розмінування підуть десятки років — ДСНС

Україна отримає вдосконалену версію танків Abrams, США визнали "Вагнер" злочинною організацією. 338 день війни. Онлайн

На початок