Стрілянина в Єрусалимі: серед жертв є українка

Стрілянина в Єрусалимі: серед жертв є українка

Оновлено
Стрілянина в Єрусалимі: серед жертв є українка
. Жертви стрілянини біля синагоги в Єрусалимі, п'ятниця, 27 січня 2023 року, AP Photo / Mahmoud Illean.

Озброєний чоловік відкрив вогонь по людях біля синагоги в єрусалимському кварталі Неве Яаков. За повідомленням поліції, щонайменше семеро людей загинуло, близько десяти — поранено і частина з них у критичному стані. Міністерство закордонних справ повідомило, що серед жертв інциднету є громадянка України.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці МЗС.

"Посольство України в Ізраїлі глибоко стурбоване та вражене жахливими нападами в Єрусалимі. Терор і насильство проти мирного населення, проти дітей, неприпустимі. Із сумом повідомляємо, що серед невинних жертв є громадянка України. Висловлюємо глибокі співчуття родинам загиблих та молимося за повне одужання поранених", — йдеться у повідомленні.

За повідомленням поліції, того, хто стріляв, "нейтралізовано". Йдеться про теракт.

"Йдеться про тяжкий інцидент, начальник поліції виїхав на місце події", — повідомив журналістам прессекретар поліції.

Як повідомляє Ynet, за даними Шабак,Шабак — одна із спецслужб Ізраїля, займається контррозвідкою і боротьбою з тероризмом терорист був жителем Східного Єрусалиму. Він вийшов з автомобіля і відкрив вогонь по перехожих приблизно в 100 метрах від синагоги, потім продовжив свої вбивства і попрямував до синагоги, де стріляв в інших перехожих.

Чоловік спробував втекти, але був нейтралізований поліцейським. Синагога в районі Неве-Яаков зазвичай використовується як дитячий садок, пише видання.

Через кілька хвилин після нападу офіс прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху заявив, що він "регулярно отримує оновлену інформацію про серйозний напад в Єрусалимі і проведе оцінку безпеки в найближчому майбутньому".

Міністр оборони Йоав Галант, присутній на церемонії одруження свого онука в США, оголосив, що повернеться до Ізраїлю, а міністр національної безпеки Ітамар Бен Гвір прибув на місце нападу.

На початок