Для зняття напруги та надання дітям психоемоційної підтримки у Житомирі відкрили сенсорну кімнату. Вона оснащена сучасним обладнанням, яке позитивно впливає на всі органи чуття дитини, розповіла Суспільному психологиня Аліна Бродовська, яка працює в цій кімнаті.
За її словами, в сенсорній кімнаті діти можуть знімати психологічне навантаження, розвиватися і з користю проводити час.


"Ця кімната є дуже корисною. Оскільки вона оснащена дуже різними елементами. В кімнаті ми можемо бачити сухий басейн, де дітки можуть гратися, знімати напругу, розвивати дрібну моторику. Також тут є різноманітні елементи з підсвітками, дзеркало нескінченості, яке розвиває у дітей просторове мислення, колони з бульбашками та водоспад, що знімають емоційне напруження", – каже Аліна Бродовська.


За словами психологині, водоспад також корисним є для діток з інвалідністю, наприклад, які мають аутизм. Оскільки це допомагає їм зняти психологічне напруження і покращити психологічний стан.
Сенсорна кімната працює за адресою Проспект Незалежності, 54. Вона розрахована для дітей різних категорій.


Оксана Кобилінська, мама дитини з інвалідністю.
"Для таких діток це дуже великий розвиток і дуже велика допомога, – каже Оксана Кобилінська. – Ви самі бачите, що мій син не сидить. Він постійно в русі. Ця кімната таких дітей заспокоює і дає змогу розвивати у них увагу, спостережливість та посидючість".

Житомирянка Інна Мулик – багатодітна мама. Жінка говорить, що сенсорна кімната корисна не тільки для дітей з особливими потребами.
"Я маю троє діток. Я помітила, що війна дуже вплинула на психіку дітей. Вони почали погано спати, проявляти агресію. І ця кімната їм дуже допоможе привести свої емоції у позитивну сторону. І вони зможуть забувати те, що у нас наразі коїться у державі", – сказала Інна Мулик.


Проєкт сенсорної кімнати реалізовує житомирська міська дитяча громадська організація "Все робимо самі". Відкрили і облаштували кімнату вдалося завдяки гранту від Словацької Республіки, розповів голова громадської організації Богдан Купчинський.
"Ми виграли гранд в розмірі 10 тисяч євро на придбання обладнання. Проєкт буде тривати рік, але кімната продовжить працювати і надалі. Для нас, і взагалі для міста вона важлива, тому що на сьогоднішній день в часи війни кожна дитина потребує психологічної підтримки. Ми працюємо з усіма категоріями населення", – розповідає Богдан Купчинський.

За словами Богдана Купчинського, кімната працюватиме на безоплатній основі, і долучитися до занять та відпочинку в ній можуть усі діти Житомира та області. За вихідні такі заняття з психологом можуть пройти понад 100 дітей. За рік планується, що психологічну допомогу отримає більш ніж 1200 дітей.

Посол Словаччини в Україні Марек Шафін розповів Суспільному, що громадська організація подала заявку на цей гранд в 2022 році.

"До нас звертаються багато організацій і ми намагаємося допомагати, чим тільки можемо. Від Житомирської області це був єдиний гранд із психологічної підтримки. Братиславою цій гранд був схвалений. І я дуже радий, що все вийшло, тому що навіть не замислювався, що є така потреба в таких кімнатах. Але війна залишає свої відбитки на психіці дітей, і тому ми домовилися, що будемо допомагати і надалі", – сказав Посол Словаччини в Україні Марек Шафін.

Читайте також
- Іпотерапія для дітей: у Житомирі хочуть запровадити заняття для дітей-переселенців.
- В житомирській лікарні вперше для військових провели сеанс каністерапії – реабілітації за допомогою собак.
- Вакцинація від COVID-19: в Житомирі дітей щеплюють вакциною Pfizer.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: