Російські хакери намагались проникнути у комп’ютерні мережі багатоквартирних будинків — СБУ

Російські хакери намагались проникнути у комп’ютерні мережі багатоквартирних будинків — СБУ

Російські хакери намагались проникнути у комп’ютерні мережі багатоквартирних будинків — СБУ
Фото: з сайту ГУР.

Кіберфахівці СБУ нейтралізували російську хакерську атаку на електронні системи житлової інфраструктури в одному із прикордонних регіонів України. Про це повідомляє пресцентр Служби.

"Через Wi-Fi мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно підключитись до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів, прилеглими автомобільними дорогами тощо. Таким чином вони планували мати прихований канал для збору інформації про ситуацію в місті", — йдеться у повідомленні.

Хакерів також цікавили адреси проживання українських правоохоронців та можливого переміщення військової техніки.

За оперативними даними, до кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам РФ хакерське угруповання, яке спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об’єктів.

СБУ попереджає, що такі атаки можуть траплятися і в майбутньому, тому закликає громадян бути уважними, більше уваги приділяти захищеності своїх комп’ютерних мереж, використовувати для цього складні паролі і періодично їх змінювати.

На підставі зібраних фактів щодо цього випадку у прикордонному регіоні вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 361 ККУ — несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж.

Читайте також

"Шпигуни проникають і через спеціальні програми, і через наш добровільний злив". Як безпечно користуватися смартфонами?

Хакери могли отримати дані 200 мільйонів користувачів Twitter — ЗМІ

Хакери Anonymous зламали сайт ФСБ

На початок