Колишньому "заступнику міненерго ЛНР" оголосили про підозру за вивезення українського вугілля до РФ

Колишньому "заступнику міненерго ЛНР" оголосили про підозру за вивезення українського вугілля до РФ

Колишньому "заступнику міненерго ЛНР" оголосили про підозру за вивезення українського вугілля до РФ
. Фото: Міністерство енергетики України

СБУ повідомила про підозру колишньому "заступнику міненерго ЛНР", за каденцію якого з вересня 2015 по лютий 2016 років до РФ вивезли 230 тисяч тонн кам'яного вугілля на загальну суму у понад 200 мільйонів гривень.

Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України.

"На цій "посаді" він виконував завдання Москви щодо перелаштування паливно-енергетичного комплексу регіону на потреби країни-агресора. Насамперед "посадовець" займався налагодженням безперебійного постачання українського вугілля до РФ", — йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, з вересня 2015 року по лютий 2016 року за вказівкою "заступника міністра" до Ростовської області вивезли 230 тисяч тонн кам'яного вугілля на суму понад 200 мільйонів гривень.

"Для цього на території Росії створили профільну комерційну структуру, через яку відвантажували сировину та здійснювали фінансові операції в російській валюті. Отримані гроші ватажки терористів направляли на фінансування і матеріально-технічне забезпечення угруповань бойовиків на сході України", — повідомили у Службі безпеки.

Колишній "заступнику міненерго ЛНР", якому оголосили про підозру у фінансуванні терористичної організації
Колишній "заступнику міненерго ЛНР", якому оголосили про підозру у фінансуванні терористичної організації. Фото: пресслужба СБУ

Як повідомили слідчі, підозрюваний до "ЛНР" приєднався у 2014 році та входив до найближчого оточення ватажка так званої ЛНР Плотницького. Він сприяв захопленню бойовиками найбільших вугільних шахт на території окупованої Луганщини

"Після цього ворожого поплічника призначили очільником цього підприємства, а згодом "завели" до керівного складу підконтрольного РФ "міненерго", — додали в СБУ.

Йому оголосили про підозру за частиною 3 статті 28 та частиною 1 статті 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння діяльності терористичної організації). Санкції статей передбачають позбавлення волі терміном до 15 років з можливою конфіскацією майна.

Наразі підозрюваний перебуває на окупованій території Луганщини.

У пресслужбі Офісу генерального прокурора повідомили, що за цією справою про підозру повідомили ще трьом посадовцям російського підприємства, яке "закуповувало" та вивозило українське вугілля до РФ.

"За це вугілля на рахунки підконтрольного "ЛНР" держпідприємства, відкриті у так званому державному банку "ЛНР"через банківську установу підконтрольної РФ невизнаної Республіки Північна Осетія, перераховано понад 376 млн російських рублів", — повідомили у прокуратурі.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок