ООН закликала Україну терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію

ООН закликала Україну терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію

ООН закликала Україну терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію
Фото: Facebook

Організація Об'єднаних Націй закликала український парламент прискорити ратифікацію конвенції Ради Європи про запобігання та протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

"Організація Об'єднаних Націй в Україні закликає парламент України вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції та здійснити кроки, необхідні для створення суспільства, вільного від гендерно-обумовленого насильства", — йдеться у повідомленні.

В ООН закликали президента Володимира Зеленського підписати петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції, яку підписали 25 тисяч українців.

"Насильство щодо жінок та дівчат — це не лише порушення прав людини; воно руйнує життя жінок та їхніх родин по всій країні. В Україні жінки становлять 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства. Руйнівний вплив насильства щодо жінок очевидний; але менш очевидним є шкідливий вплив на сім’ї, громаду, економіку, і на розвиток країни в цілому", — йдеться у заяві організації.

Зазначається, що пандемія COVID-19 змінює спосіб життя — в той час, як ситуація зближує багато сімей, інших вона, навпаки, роз’єднує. У сукупності, під тиском зростання безробіття та фінансових проблем, самоізоляції та відсутності соціальної взаємодії рівень домашнього насильства зростає тривожними темпами.

"Ще у 2017 році у заключних зауваженнях щодо 8-ї періодичної доповіді України, Комітет із ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW) наголосив на вирішальній ролі законодавчої влади у забезпеченні повного виконання Стамбульської конвенції. У 2018 році уряд України затвердив Національний план дій щодо виконання рекомендацій, запропонованих у Заключних зауваженнях Комітету", — сказали в ООН.

"У рекомендації №26 уряд України зобов’язався ввести кримінальну відповідальність за домашнє насильство та прискорити ратифікацію Стамбульської конвенції. На Міністерство соціальної політики та інші центральні органи виконавчої влади була покладена відповідальність привести нормативно-правові акти органів державної влади щодо боротьби з усіма формами насильства стосовно жінок у відповідність з нормами законодавства та здійснювати громадський контроль за ратифікацією Стамбульської конвенції", — додали в організації.

Наголошується, що зобов'язання подолання гендерно-обумовленого насильства узгоджується із зобов'язанням уряду в досягненні Цілі сталого розвитку №5, а саме — усунення всіх форм насильства щодо жінок та дівчат у державній і приватній сферах.

"Ми засуджуємо нещодавні випадки мови ворожнечі та вербального й кібер-насильства, спрямованих проти жінок-політиків, державних діячок, захисниць прав людини та гендерної рівності. Адвокація за права жінок та гендерну рівність ні за яких обставин не повинна ставати причиною того, щоб захисники і захисниці прав людини наражались на ризики погроз та нападів", - заявили в Організації Об'єднаних Націй.

Повідомляється, що толерантність до таких проявів насильства сприяє нерівності чоловіків і жінок, а також поширенню гендерних стереотипів, та виправдовує дискримінацію щодо жінок та дівчат.

Що відомо

  • 24 лютого на сайті президента зареєстрували петицію з закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію.
  • Станом на 28 травня вона набрала понад 26 тисяч підписів з необхідних 25 тисяч і перебуває на розгляді глави держави.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди