ООН закликала Україну терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію

ООН закликала Україну терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію

ООН закликала Україну терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію Facebook

Організація Об'єднаних Націй закликала український парламент прискорити ратифікацію конвенції Ради Європи про запобігання та протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

"Організація Об'єднаних Націй в Україні закликає парламент України вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції та здійснити кроки, необхідні для створення суспільства, вільного від гендерно-обумовленого насильства", — йдеться у повідомленні.

В ООН закликали президента Володимира Зеленського підписати петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції, яку підписали 25 тисяч українців.

"Насильство щодо жінок та дівчат — це не лише порушення прав людини; воно руйнує життя жінок та їхніх родин по всій країні. В Україні жінки становлять 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства. Руйнівний вплив насильства щодо жінок очевидний; але менш очевидним є шкідливий вплив на сім’ї, громаду, економіку, і на розвиток країни в цілому", — йдеться у заяві організації.

Зазначається, що пандемія COVID-19 змінює спосіб життя — в той час, як ситуація зближує багато сімей, інших вона, навпаки, роз’єднує. У сукупності, під тиском зростання безробіття та фінансових проблем, самоізоляції та відсутності соціальної взаємодії рівень домашнього насильства зростає тривожними темпами.

"Ще у 2017 році у заключних зауваженнях щодо 8-ї періодичної доповіді України, Комітет із ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW) наголосив на вирішальній ролі законодавчої влади у забезпеченні повного виконання Стамбульської конвенції. У 2018 році уряд України затвердив Національний план дій щодо виконання рекомендацій, запропонованих у Заключних зауваженнях Комітету", — сказали в ООН.

"У рекомендації №26 уряд України зобов’язався ввести кримінальну відповідальність за домашнє насильство та прискорити ратифікацію Стамбульської конвенції. На Міністерство соціальної політики та інші центральні органи виконавчої влади була покладена відповідальність привести нормативно-правові акти органів державної влади щодо боротьби з усіма формами насильства стосовно жінок у відповідність з нормами законодавства та здійснювати громадський контроль за ратифікацією Стамбульської конвенції", — додали в організації.

Наголошується, що зобов'язання подолання гендерно-обумовленого насильства узгоджується із зобов'язанням уряду в досягненні Цілі сталого розвитку №5, а саме — усунення всіх форм насильства щодо жінок та дівчат у державній і приватній сферах.

"Ми засуджуємо нещодавні випадки мови ворожнечі та вербального й кібер-насильства, спрямованих проти жінок-політиків, державних діячок, захисниць прав людини та гендерної рівності. Адвокація за права жінок та гендерну рівність ні за яких обставин не повинна ставати причиною того, щоб захисники і захисниці прав людини наражались на ризики погроз та нападів", - заявили в Організації Об'єднаних Націй.

Повідомляється, що толерантність до таких проявів насильства сприяє нерівності чоловіків і жінок, а також поширенню гендерних стереотипів, та виправдовує дискримінацію щодо жінок та дівчат.

Що відомо

  • 24 лютого на сайті президента зареєстрували петицію з закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію.
  • Станом на 28 травня вона набрала понад 26 тисяч підписів з необхідних 25 тисяч і перебуває на розгляді глави держави.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди