Вартість солі для посипання трас на Одещині виросла в 10 разів

Вартість солі для посипання трас на Одещині виросла в 10 разів

В Одеській області виникла проблема з закупівлею технічної солі для посипки доріг. Раніше її купували у підприємства "Артемсіль", яке через повномасштабне вторгнення призупинило свою діяльність.

Наразі для доріг використовують імпортну сіль. Яку саме та наскільки вона дорожча — розповів Суспільному в етері "Українського радіо Одеса" в. о. керівника Служби автомобільних доріг в Одеській області Андрій Донченко.

Траси та дороги в області посипають піщано-соляною сумішшю, сіль для якої закупили влітку за кордоном. Переважно її купували в Туреччині та переправляли баржами по морю та Дунаю. Ціна на імпортну технічну сіль в середньому вище в 10 разів за українську.

"Щодо вартості солі, яка сформувалася на ринках України та, зокрема, Одеської області, можна констатувати факт, виходячи з комерційних пропозицій, орієнтовно збільшилася у 10 разів у порівнянні з довійськовим періодом", − зазначив Андрій Донченко.

Ціни на пісок та відсів, який використовують у піщано-соляних сумішах для посипки доріг, не змінилися, оскільки не було дефіциту.

Чим можна замінити сіль для посипання доріг

Є матеріали, якими можна посипати дороги, але вони дорожчі та економічно недоцільні для використання в Одеській області, пояснює посадовець. Тому піщано-соляна суміш − це єдиний матеріал, який ефективно працює та має доступну ціну навіть при такому зростанні ціни, пояснює посадовець.

Скільки техніки прибирає сніг на дорогах державного значення на Одещині

На території Одеській області розташовані 36 дільниць, які при погіршенні погодних умов починають працювати. Зокрема, це близько 100 одиниць техніки та 100 людей, які за необхідності виїжджають та ліквідовують наслідки негоди.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок