Уряд розділив Мінекоенерго на Міненерго та Мінприроди

Уряд розділив Мінекоенерго на Міненерго та Мінприроди

Уряд розділив Мінекоенерго на Міненерго та Мінприроди УНІАН

Кабінет міністрів України на засіданні 27 травня ухвалив рішення про розділення Міністерства енергетики та захисту довкілля України на Міністерство енергетики та Міністерство природи.

Із доповіддю щодо розділення установи виступила тимчасова виконувачка обов'язків міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Бусловець.

За її словами, метою проєкту постанови є оптимізація системи центральних органів виконавчої влади шляхом розмежування повноважень у сфері охорони навколишнього середовища та енергетики, що дозволить впорядкувати державну політику й уникнути конфлікту інтересів у цих сферах.

"Хочу зазначити, що проблема має відображення у численних запитах громадських екологічних організацій щодо відокремлення зазначених сфер одна від одної", — підкреслила Бусловець.

За її словами, проєкт постанови було погоджено без зауважень Мінфіном та Мін'юстом, а Мінекономіки погодило із застереженнями, які потребують юридичних правок.

Натомість голова Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко виступив із пропозицією повернути енергетичну складову до Міненерговугілля, а функції Міністерства захисту довкілля залишити в міністерстві, що зараз існує.

Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що уряду критично необхідно забезпечити стабільність Міністерства енергетики у зв'язку з кризою в енергетичній галузі.

"У нас сьогодні колосальна криза в енергетиці. Ми не маємо шести місяців, щоб утворювати Міністерство енергетики. Тому йдемо таким шляхом: виділяємо Міністерство екології, будемо пришвидшувати всі процедури, рухатись вперед. І критично важливо забезпечити стабільність власне Міністерства енергетики", — зауважив Шмигаль.

Зрештою уряд ухвалив запропоноване рішення з одноденним доопрацюванням.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди