Прикордонник прийняв бій на острові Зміїний та приїхав з полону до Хмельницького

Прикордонник прийняв бій на острові Зміїний та приїхав з полону до Хмельницького

Ексклюзивно
Прикордонник прийняв бій на острові Зміїний та приїхав з полону до Хмельницького
. Фото: Суспільне Хмельницький

24-річний прикордонник прийняв бій на острові Зміїний вранці 24 лютого. Ілля Діордієв розповідає, 14 разів заступав на службу на острові. За словами Іллі, перед 15-ю вахтою вперше були погані передчуття. Спогадами про ніч з 23 на 24 лютого, про полон, погрози розстрілами та пропаганду росіян ділиться нині вже курсант Національної академії Державної прикордонної служби України Ілля Діордієв.

24-річний прикордонник Ілля Діордієв прийняв бій на острові Зміїний вранці 24 лютого. За словами його дружини Анни, після втрати зв’язку з чоловіком у неї сталася істерика.

"Він сам передзвонив сказав, не хвилюйся, все добре, трошки стріляємо, все буде добре. Потім вже ввечері, коли він перестав виходити на зв'язок, ще більше паніка почалася. Дуже прямо така. І вночі, коли я почула звернення президента в мене істерика була. Але чомусь я вірила, що з ним все добре, що він живий", — розповідає Анна.

Після закінчення школи та технікуму, каже 24-річний Ілля Діордієв, пішов на строкову службу. Потрапив у прикордонники, за три місяці підписав контракт, говорить Ілля.

В ніч з 23 на 24 лютого Ілля саме змінився з наряду
В ніч з 23 на 24 лютого Ілля саме змінився з наряду. Фото: Суспільне Хмельницький

"На строковій службі мені не так сильно подобалося, я вирішив піти на контракт, це було 30 серпня 2018 року. Заїжджав на острів з 2019 року. Заїжджали ми на ротацію. Наша задача була недопущення ворога на острів Зміїний", — пояснює прикордонник.

На Зміїному ротація була від місяця до трьох, розповідає Ілля. Все залежало від погоди. Ілля Діордієв каже, останню 15-ту ротацію на острів відкладали двічі.

"Третього у нас шторм піднявся ми не виїхали, повернулися по домах. Мали на вертольоті полетіти туди, також не вийшло, щось сталося. Вже третій раз, крайній, коли вилетіли, вже було передчуття дуже таке, не хочу туди їхати. Хочу другий раз туди поїхати, але не зараз", — згадує Ілля Діордієв.

За словами Іллі Діордієва, в ніч з 23 на 24 лютого саме змінився з наряду.

"Змінився об 11 вечора з наряду. Пішов на відпочинок, зайшов у кубрик, чай заварив, попив чаю, ліг на ліжко, тільки почав засинати. Через годинки дві зайшов черговий. І каже, давайте швидко, тривога, отримуйте зброю, висувайтеся на свої позиції", — каже чоловік.

За словами Іллі Діордієва, на обмін його возили чотири рази. Щоразу казали на розстріл
За словами Іллі Діордієва, на обмін його возили чотири рази. Щоразу казали на розстріл. Фото: Суспільне Хмельницький

Ілля Діордієв каже, їх атакували два кораблі й авіація.

"В годині восьмій з туману почав виднітися корабель, такий броньований, великий. Пізніше я дізнався, що це за корабель, що це був крейсер "Москва". І ще був з ним маленький фрегат "Василь Биков". Прийшла команда "всі в укриття". Потім почався обстріл. Ми десь сиділи до вечора під обстрілом. Після обстрілу ми вийшли, нам сказали скласти зброю. Ми, коли були під обстрілом, ми сиділи в одному підвалі, він був посередині острова. Він почав сипатися, ми всі перебігли в другий підвал, він також почав сипатися", — згадує прикордонник.

У полоні лили пропаганду, говорить Ілля.

"Нас завантажили в машини для перевезення ув’язнених і завезли до міста Старий Оскіл в СІЗО №2. Там уже ми й сиділи. Кидали нам пропаганду читати, постійно газети. Радіо вмикали. У дверях була зроблена така радіостанція, чи динамік. І воно постійно нам говорило: армія Росії вже дісталася таких то міст, захопило такі краї, такі області", — розповідає Ілля Діордієв.

За словами Іллі Діордієва, на обмін його возили чотири рази. Щоразу казали на розстріл. Вижити у полоні допомагали думки про сім’ю.

"Кожен раз, коли ми їхали, ми постійно питали у конвоїрів куди ми їдемо. Вони кажуть, ви їдете на розстріл. Вас зараз розстріляють і все. Не зациклювався на чомусь такому великому, я думав про сім’ю, щоб все було добре. Я молився кожен вечір, і постійно казав, що я все одно повернуся", — каже прикордонник.

Прикордонник Ілля та його дружина Анна знову разом після полону
Прикордонник Ілля та його дружина Анна знову разом після полону. Фото: Суспільне Хмельницький

Після полону вступив до Національної академії Державної прикордонної служби, розповідає Ілля Діордієв.

"2020 року я поступав один раз, мене військово-лікарська комісія не пропустила. Я почекав знову рік. Все пройшов, мандатну комісію не пройшов. І це на тертій раз доля сказала йди, вчись", — розповідає чоловік.

Ілля розповідає, 14 грудня 2022 року одружився з дівчиною, з якою зустрічався п`ять років. Про першу зустріч з коханою після полону каже так.

"Першу зустріч я не пам’ятаю. Це були такі емоції, я не знаю як їх передати",— каже Ілля Діордієв.

За словами Іллі Діордієва, у полоні донині перебувають частина військовослужбовців, котрі потрапили у полон на Зміїному.

Читайте також

  • Антидрон для військових передали лісівники Хмельниччини
  • Майже 9 тисяч гривень зібрали у Нетішині на благодійному ярмарку і хусткуванні
  • Військовослужбовцям ССО “Азов” Хмельниччина передала тактичне багі “Мамай”

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок