Переважатиме хмарність і тумани: синоптик розповів про погоду на Черкащині

Переважатиме хмарність і тумани: синоптик розповів про погоду на Черкащині

Переважатиме хмарність і тумани: синоптик розповів про погоду на Черкащині
Суспільне Черкаси

Кінець січня-2023 на Черкащині відзначиться "м'якими" морозами, туманами та ожеледицею. Про це Суспільному розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами синоптика, після аномального тепла погода на Черкащині змінилася: температурний фон входить у кліматичну норму.

"Фінальний тиждень січня відзначиться «м'якими» морозами з температурою вночі 1-6º, вдень близько 0º. На дорогах та тротуарах ожеледиця. Переважатиме хмарна, часто з туманами погода", – пояснив Віталій Постригань.

За попередніми розрахунками синоптиків, зміни погоди слід очікувати у найближчі вихідні.

Що відомо

  • З початку зими через відсутність низьких температур та льодової кірки загрози для перезимівлі зимуючих культур не було, зазначив Віталій Постригань. Внаслідок двох потужних хвиль тепла січня, покращився фазовий розвиток озимини: якщо перед входом у зиму основна фаза розвитку була "сходи", то на 20 січня – "третій листок", поясни він. Стан посівів добрий.
  • За такої погоди морозостійкість у рослин, яка на середину зими у звичайні роки досягає найвищих значень, залишається низькою. Подальший стан посівів буде залежати від температурного режиму, наявності і величини снігового покриву. Одночасно тепла зима є позитивною для розвитку хвороб та шкідників.
  • Завдяки малосніжжю та значному дефіциту опадів з початку січня, умови для формування вологозапасів ґрунту на початок весни малосприятливі, зауважив синоптик.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок