Не розміновані ще 6 тисяч гектарів: як на Черкащині працюють сапери

Не розміновані ще 6 тисяч гектарів: як на Черкащині працюють сапери

Не розміновані ще 6 тисяч гектарів: як на Черкащині працюють сапери
Суспільне Черкаси

Гранати, фугаси та набої виявили сапери під час обстеження лісосмуги на Уманщині. Там вони працюють тиждень — знешкоджують наслідки російських обстрілів, розповів Суспільному фахівець відділу реагування на надзвичайні ситуації Сергій Сиваченко.

За час роботи в цьому районі виявили близько 36 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Майже рік лісосмуга була закрита для відвідувачів. На початку повномасштабного вторгнення неподалік у військовий об’єкт влучив російський снаряд, який спричинив детонацію боєприпасів, що розлетілися на тридцять кілометрів, розповіла речниця головного управляння ДСНС області Юрія Норовкова.

розмінування
Суспільне Черкаси

Нині піротехніки ліквідовують наслідки влучань. Зі слів сапера Івана Козловського, пошуки ускладнює сміття.

"Побутові відходи люди іноді викидають просто на узбіччя, а тварини це все розносять. Також заважають опале листя та кущі".

розмінування
Суспільне Черкаси

На допомогу залучають екскаватор. Шукають не лише на поверхні, а й під землею, додав головний фахівець відділу реагування на надзвичайній ситуації Сергій Сиваченко:

"Іде повністю очищення від вибухонебезпечних предметів не лише візуальним способом, а й в ґрунті на глибині до метра".

розмінування
Суспільне Черкаси

Лісосмугу сапери обстежують групами.

"Це велика відповідальність, ми розуміємо, що якщо ми свою роботу зробимо неправильно, то через це можуть постраждати люди", – зауважив сапер Євген Руренко.

розмінування
Суспільне Черкаси

Розміновувати територію Уманщини рятувальники почали торік у лютому. Населені пункти та навколишні поля сапери вже очистили. На них зібрали понад 36 тисяч вибухонебезпечних предметів, розповів фахівець відділу реагування на надзвичайні ситуації Сергій Сиваченко. Тепер працюють у посадках, роботи зупиняють лише, коли дощ чи мороз, пояснив він:

"Вирішили, що поки немає замерзання чи снігу треба очистити лісосмуги, щоб навесні проводити якісь роботи або щоб люди могли тут відпочивати".

розмінування
Суспільне Черкаси

Знайдені уламки сортують на місці: частини боєприпасів, які не вибухнули, складають в один бік, брухт – в інший. Через кілька днів їх відвозять на спеціальний підривний майданчик.

Загалом сапери обстежили 26 тисяч гектарів землі, розмінування потребують ще шість тисяч, зазначила речниця головно управління ДСНС області Юлія Норовкова:

"За мінусової температури піротехнікам працювати складно, а подекуди й взагалі неможливо. Зараз займаємось розмінуванням лісосмуги, щоб вона була безпечно для людей".

розмінування
Суспільне Черкаси

Окрім боєприпасів про той день тут нагадують посічені дерева, розтрощений ангар та зруйнована автозаправка. Речниця ДСНС зазначила: навіть після роботи рятувальників люди мають бути обачними та не торкатися підозрілих предметів.

розмінування
Суспільне Черкаси

У разі виявлення вибухонебезпечних предметів його заборонено чіпати, переносити чи приносити додому. Про знахідку слід повідомити спецслужбам.

Повне відео:

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок