У будинку Байдена під час обшуку знайшли нову порцію секретних документів

У будинку Байдена під час обшуку знайшли нову порцію секретних документів

У будинку Байдена під час обшуку знайшли нову порцію секретних документів
Президент США Джо Байден під час брифінгу 12 січня 2023 року, фото: AP

Під час нового обшуку в будинку президента США Джо Байдена у Вілмінгтоні (штат Делавер) було виявлено ще шість секретних документів. Про це повідомляє CNN з посиланням на адвоката Байдена Боба Бауера.

За словами адвоката, під час обшуку 20 січня, який тривав 13 годин, Міністерство юстиції США виявило шість документів із грифом "таємно" та супутні матеріали. Знайдені документи належать до часів роботи Байдена в Сенаті та на посаді віцепрезидента. Слідчі також вилучили для подальшого вивчення особисті рукописні нотатки Байдена- віцепрезидента.

Зазначається, що ці шість предметів є доповненням до матеріалів, які раніше були знайдені в резиденції Байдена у Вілмінгтоні та в його приватному кабінеті.

ФБР провело обшук у помешканні президента США за згодою його адвокатів та за їхньої присутності. Сам Байден і його дружина Джилл не були присутні під час обшуку.

CNN зазначає, що Федеральний обшук у будинку Байдена, попри те, що він є добровільним, знаменує посилення розслідування щодо роботи президента з секретними документами та неминуче призведе до порівняння з його попередником, колишнім президентом Дональдом Трампом, навіть якщо обшук ФБР у резиденції Трампа проводився за інших обставин.

Що відомо про виявлення секретних документів у будинку Байдена

Команда чинного президента знайшла дві партії секретних документів часів віцепрезиденства Байдена: за період 2009-2017 років, коли на посаді президента перебував Барак Обама.

За даними CNN, першу партію виявили раптово у листопаді в офісі аналітичного центра Байдена у Вашингтоні: там були матеріали американської розвідки, та короткі аналітичні записки щодо України, Ірану та Британії.

Другу партію документів із грифом "таємно" виявили у грудні під час перевірки в резиденції Байдена у Вілмінгтоні: в гаражі та прилеглому приміщенні.

Раніше у несанкціонованому зберіганні секретних документів був звинувачений колишній президент Трамп: у жовтні Федеральне бюро розслідувань США провело в будинку експрезидента обшук. Агенти вилучили близько 13 тисяч документів, 103 з яких були засекречені, а 18 — цілком таємні. Вони могли містити розвідувальні дані щодо Китаю та Ірану.

Наразі прихильники Трампа та Республіканської партії вимагають відритого розслідування вже щодо чинного президента.

Водночас сам Байден заявив журналістам, що секретні документи перебували у замкненому гаражі, і це "не те саме", якби вони просто знаходились на вулиці. Він також додав, що повністю співпрацює з Міністерством юстиції.

Генеральний прокурор Сполучених Штатів Меррік Гарланд 12 січня призначив Роберта Гура на посаду спецпрокурора для розслідування справи про виявлення секретних документів у приватному маєтку Джо Байдена.

Читайте також

ФБР виявило секретні документи в маєтку Трампа

ФБР вилучило з резиденції Трампа документи, які містять розвіддані щодо Ірану та Китаю — The Washington Post

На початок