Оборона Бахмута є стратегічно правильною операцією — ISW

Оборона Бахмута є стратегічно правильною операцією — ISW

Оборона Бахмута є стратегічно правильною операцією — ISW
Бійці Збройних сил поблизу Бахмута, 11 січня 2023 року. Фото: AP/Evgeniy Maloletka

Оборона Бахмута є стратегічно правильною операцією, попри ціну, яку платить Україна. Водночас Захід сприяв тому, що Україна не змогла скористатися скутістю російських військ у Бахмуті, уповільнивши надання військової допомоги. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

За словами аналітиків, хоча витрати, пов'язані з продовженням оборони Бахмута, значні і, ймовірно, включають альтернативні витрати, пов'язані з потенційними контрнаступальними операціями в інших місцях, Україна заплатила б значно більшу ціну, якби дозволила російським військам легко взяти Бахмут.

"Сам по собі Бахмут не має оперативного або стратегічного значення, але якби російські війська взяли його відносно швидко та легко, вони могли б розраховувати на розширення наступальних операцій, які змусили б Україну будувати поспішні оборонні позиції на менш сприятливій місцевості", — йдеться у звіті.

В ISW зазначили, що українські війська раніше використовували подібну модель поступового виснаження, щоб змусити російські операції в певних районах завершитися після кількох місяців зазнавання значних втрат особового складу та техніки в гонитві за незначними тактичними досягненнями.

Аналітики зазначили, що російські війська місяцями намагалися пробити ефективну українську оборону в Сєвєродонецьку та Лисичанську на початку літа 2022 року, однак захопили Лисичанськ лише після контрольованого відходу українських військ з цього району.

"Проте захоплення Лисичанська та адміністративного кордону Луганської області швидко виявилося неважливим для російських військ, і кінцевим результатом української оборони цього району стало вимушене завершення російського наступу в Луганській області, що призвело до загальної стагнації російських наступальних операцій на Донбасі влітку-восени 2022 року", — йдеться у звіті.

В ISW вважають, що українська оборона Бахмута, ймовірно, сприятиме аналогічному результату.

"Російські війська скеровують живу силу та техніку в цей район із травня 2022 року й досі не досягли жодних значущих успіхів, які серйозно загрожують українській обороні цього району", — зазначили в Інституті.

В ISW оцінюють, що українські сили фактично стримують російські війська, техніку та загальну оперативну концентрацію на Бахмуті, тим самим стримуючи здатність Росії вести наступальні дії на інших напрямках.

"Захід сприяв нездатності України скористатися перевагою стримування російських сил у Бахмуті шляхом повільного розгортання або припинення систем озброєння та постачання, необхідних для широкомасштабних контрнаступальних операцій", , — зазначили в Інституті.

Читайте також

У розвідці заявляють, що нагнітання теми загрози нападу з боку Білорусі – це російська ІПСО

Британські гелікоптери Sea King прибули в Україну — Резніков

Російське Міноборони повідомляє про наступ РФ на Запорізькому напрямку. У пресцентрі Сил оборони прокоментували

На початок