Дистанційно та в аудиторії: чи повертаються виші Харкова з карантину

Дистанційно та в аудиторії: чи повертаються виші Харкова з карантину

Дистанційно та в аудиторії: чи повертаються виші Харкова з карантину

1 червня українські виші відновлюють навчання після двомісячної перерви на карантин. Не всі харківські виші скористаються можливістю відновити заняття офлайн.

Згідно з постановою Кабміну, відновити роботу можна за умови, що в аудиторіях буде не більше 10 студентів, усі — в засобах індивідуального захисту.

Деканеса історичного факультету Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди Світлана Мірошніченко розповідає, як працюватиме виш після відновлення занять:

"В основному заняття розпочнуться для 4 курсу, це випускники, бакалаврат, коли у них відбувається й державна атестація підсумкова. У 5 курсу теж заняття почнуться за розкладом".

Мірошниченко говорить, що на гуманітарних спеціальностях необхідно складати завершальні роботи особисто:

"Більша частина спілкування, екзаменів, заліків особливо для істориків та інших гуманітаріїв повинна бути віч-на-віч. Прослідкувати, наскільки він зрозумів питання, наскільки він його критично переосмислив... Навіть якщо ми будемо з ними переписуватися 24 години на добу, ми не зрозуміли б, не поспілкувавшись з ними".

Дистанційно та в аудиторії: чи повертаються виші Харкова з карантину

Студентам вибірково мірятимуть температуру, також змінять розклад та тривалість пар, каже ректор університету Іван Прокопенко:

"У нас було 80 хвилин, буде 60 — це за потреби. Може й не буде такої потреби, коли треба буде більше людей проробити у більш стислий час, буде. Студенти будуть розбиті на підгрупи та й усе".

Відновлять навчання й в університеті імені Каразіна. Загалом університет продовжує працювати дистанційно, але викладачі можуть самі вирішувати, на які заняття слід приходити студентам, каже проректор Анатолій Бабічев:

"Навчальний рік для більшості завершиться дистанційно, в електронному форматі. Адже на більшості факультетів вже пройшли навіть захисти робіт магістерських і вони відбувалися в електронному форматі. Є, на жаль, такі спеціальності, де необхідно проведення і лабораторних робіт або деяких практичних робіт".

Дистанційно та в аудиторії: чи повертаються виші Харкова з карантину

Речниця університету радіоелектроніки Інна Петрикова каже: відновлювати навчання виш поки не збирається. Закінчувати рік планують дистанційно:

"Ми вважаємо, що зараз не доречно виводити студентів до аудиторій, тому що до роботи дистанційної ми готові, у нас це виходить гарно, а ситуація з коронавірусом зараз не дуже хороша. Тобто ми не будемо ризикувати здоров'ям".

Петрикова каже, університет працюватиме дистанційно, поки від Міністерства освіти не надійде наказ про обов'язкове відновлення навчання.

Що відомо

Авторка: Альона Рязанцева

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди