Понад 50 людей зазнали поранень під час антиурядових протестів у Перу

Понад 50 людей зазнали поранень під час антиурядових протестів у Перу

Понад 50 людей зазнали поранень під час антиурядових протестів у Перу
Протести у Перу у районі аеропорту Родрігез Баллон, 20 січня 2023 року, фото: AP

58 людей були поранені у Перу з п'ятниці 20 січня, коли у країні знову спалахнули антиурядові протести на тлі усунення президента Педро Кастільйо з посади.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що у столиці країни Лімі застосували проти демонстрантів сльозогінний газ.

Водночас у південному регіоні країни Пуно близько 1 500 протестувальників атакували поліцейську дільницю в місті Ілаве. Наразі відомо про вісьмох госпіталізованих з травмами, що включають переломи рук і ніг, контузії очей та травми живота.

Заворушення у країні спалахнули з новою силою після того, як у четвер 19 січня протестанти "дотла" спалили одну з історичних будівель у Лімі, а влада пообіцяла "зайняти жорсткішу позицію щодо вандалів".

Масові протести з вимогою відставки президентки Діни Болуарте тривають у Перу понад місяць.

10 січня прокуратура Перу заявила, що розпочне розслідування проти Болуарте та інших вищих посадових осіб у зв'язку із загибеллю протестувальників. За цей період загинули щонайменше 47 людей.

15 січня уряд Перу оголосив надзвичайний стан у столиці країни Лімі та деяких інших районах країни у зв’язку з протестами, що охопили країну на тлі усунення президента Педро Кастільйо з посади.

Що відомо про конституційну кризу у Перу

Конгрес Перу у середу, 7 грудня 2022 року, проголосував за усунення президента Педро Кастільйо з посади та замінив його віцепрезиденткою. Це сталося після того, як Кастільо спробував розпустити законодавчий орган перед запланованим голосуванням щодо його усунення.

Федеральна прокуратура наразі розслідує шість справ проти Кастільйо, більшість із них щодо ймовірної корупції, згідно з версією, що він використовував свою владу для отримання прибутку від громадських робіт.

Ще з 2016 року Перу переживає політичну кризу, коли конгреси та президенти по черзі намагаються усунути один одного. Президент Мартін Віскарра (2018-2020) розпустив Конгрес у 2019 році та призначив нові вибори. Цей новий законодавчий орган усунув Віскарру наступного року. Потім прийшов президент Мануель Меріно, який протримався менш як тиждень, перш ніж у розгоні було вбито двох протестувальників і поранено ще 200. Його наступник, Франсіско Сагасті, пропрацював дев'ять місяців до того, як Кастільйо прийшов на посаду.

Читайте також

Експрезидента Перу покарали за COVID-щеплення без черги

У Перу в місті Мачу-Пікчу застрягли сотні туристів на тлі протестів в країні

На початок