Данія відправить до України гаубиці Caesar

Данія відправить до України гаубиці Caesar

Данія відправить до України гаубиці Caesar
Французька гаубиця Caesar, фото: Getty Images

Данія готова передати Україні 19 самохідних артилерійських установок Caesar. Передача гаубиць супроводжуватиметься навчальним пакетом для українських військових.

Про це повідомляє Міністерство оборони Данії.

"Це дуже велика і значна допомога. Ми постійно контактували з українцями щодо САУ Caesar, зокрема, і я щасливий, що тепер ми отримали широку підтримку від парламенту Данії, щоб передати їх на боротьбу за свободу України. Немає сумнівів, що вона потрібна", – сказав міністр оборони Якоб Еллеманн-Єнсен.

Він зазначив, що переважна більшість парламентських партій підтримує цю пожертву.

"Данія була однією з найактивніших країн-донорів від початку війни в Україні. Ми повинні продовжувати бути такими", – сказав міністр.

Також Еллеманн-Єнсен зауважив, що Данії важливо сьогодні знайти баланс між допомогою Україні й продовженням зміцнення своєї оборони для забезпечення безпеки країни.

Передача самохідних гаубиць призведе до затримки у розгортанні 1-ї данської бригади, через що Данія наразі розглядає можливість швидкого набуття нового озброєння.

CAESAR — французька 155-мм самохідна артилерійська установка, призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, дзотів, а також для забезпечення проходів у мінних полях і польових загородженнях.

Що відомо про передачу Україні САУ

22 квітня уряд Франції вирішив передати Україні САУ "Цезар" калібром 155 мм. Йшлося про постачання 12 гаубиць із запасів французької армії.

Згодом голова МЗС Франції Катрін Колонна заявила, що уряд Франції продовжить передачу Україні 155-міліметрових самохідних артилерійських установок Caesar.

На початок