Як у Черкасах відзначили Водохреще у 2023 році

Як у Черкасах відзначили Водохреще у 2023 році

Як у Черкасах відзначили Водохреще у 2023 році
Суспільне: Черкаси / Водохреще у Черкасах, 2023 рік

З меншою кількістю людей біля храмів та без традиційних дійств біля Дніпра – так відзначали у Черкасах Водохреще. Розповів Владика Іоан – Митрополит Черкаський і Чигиринський Православної церкви України.

У 2023 все відбувалося з урахуванням заходів безпеки.

Зранку з пляшками та банками люди зібралися біля Свято-Троїцького кафедрального собору. На вулиці у спеціально обладнаних місцях відбувалася літургія та освячення води. Харків’янин Віктор Козоріз у Черкасах проїздом, утім вирішив долучитися до свята. До церкви приходять щороку, бо шанує традиції.

"Не тільки для того, щоб освятити воду, а й долучитися до цього великого християнського свята Богоявлення. Сьогодні вся вода свята, не тільки та, яка біля церкви освячена священником, а навіть звичайна вода із крана, з колодязя, з водойм, вона вся свята вода. Головне вірити в це", – вважає пан Віктор.

Із десятої ранку містяни почали сходитися до пляжу. Спочатку священники провели молебень та освятили воду в Дніпрі. Серед перших охочих занурюється сімдесятидворічний Микола Крикун і поділився враженнями:

"Прекрасна вода, температура — не холодна вода, купатися можна. Кожного року я приходжу сюди при любій погоді. Чи це було 20 градусів морозу, чи сьогодні трохи тепло, але все одно, так приємно прийти, пройти цю процедуру."

Водохреще у Черкасах: що змінилося за 5 років

Готується до занурення у воду і черкащанка Тетяна Мінакова.

"Роздягнемось, підемо, помолимося, похрестилися і з Богом у душі. Сьогодні вирішили, що потрібно оздоровитися, сил набратися".

водохрестилися
Суспільне: Черкаси / Водохреще у Черкасах, 2023 рік

Цього року кількість людей біля храму та водойми менша, ніж торік, розповів Митрополит Черкаський і Чигиринський Православної церкви України Владика Іоан.

"Ми сподівалися, що не буде великого скупчення народу, тому що не занурення у воду є головна основа цього свята. В цей день важливо — помолитися в храмі, зачерпнути святу воду і принести додому".

Водохреща у Черкасах
Суспільне: Черкаси / Водохреще у Черкасах, 2023 рік

Цього року спеціально відведених місць для занурення немає. Проте рятувальники підготувалися до усіх небезпечних ситуацій на воді і чергують у місцях купання. Фельдшер-водолаз Ростислав Стеблина розповів, що попередньо підготували місце для купання:

"Довелося вирубати невелику кількість льоду для того, щоб заходити у воду. Ми чергуємо протягом дня, доки будуть приходити люди".

Водохреща у Черкасах
Суспільне: Черкаси / Водохреще у Черкасах, 2023 рік, черга біля КП "Черкасиводоканал"

Усі охочі могли набрати освячену воду і біля комунального підприємства "Черкасиводоканал". Сюди привезли бочку на три з половиною тонни. Наповнила п’ятилітрову баклажку пані Галина:

"Я ніколи раніше не ходила, не брала, а це люди кажуть, що треба цією водичкою користуватися, дуже вона цілюща, будемо так казати. Будемо вранці пити".

Водохреща у Черкасах
Суспільне: Черкаси / Водохреще у Черкасах, 2023 рік

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок