У Черкасах вперше провели операцію за допомогою віртуальної операційної

У Черкасах вперше провели операцію за допомогою віртуальної операційної

У Черкасах вперше провели операцію за допомогою віртуальної операційної
Фото Черкаського обласного онкодиспансеру

У Черкаському обласному онкологічному диспансері провели планову лапароскопічну операцію за допомогою віртуальної операційної "Epiqar". Про це повідомили у пресслужбі Черкаської обласної військової адміністрації.

За інформацією пресслужби, у медзакладі таку систему застосували вперше:

"Консультації надавали провідні спеціалісти лікарні, які віддалено спостерігали за ходом операції та мали змогу бачити, що відбувається з органами пацієнта. Завдяки роботам-маніпуляторам, встановленим в операційних, засобами відео- та аудіоспостереження лікарі оперативно отримували широкий спектр інформації, необхідної для аналізу та консультації".

"Це була перевірка роботи віртуальної операційної «Epiqar» і вона показала, які можливості відкриваються для нас у перспективі", — прокоментував завідувач організаційно-методичного відділу Черкаського обласного онкологічного диспансеру Ігор Гайдай.

Як він пояснив, така система дає абсолютний ефект присутності в операційній, можна до найменших деталей спостерігати за ходом операції:

"Сьогодні була планова звичайна операція, для її успішного проведення консультативних послуг моїх колег було достатньо. Але тепер ми знаємо, як правильно за допомогою «Epiqar» запрошувати консультації колег з інших профільних медичних закладів при більш складних оперативних втручаннях, наприклад, операції на печінці", – додав Ігор Гайдай.

Що відомо

Телемедична платформа "Epiqar" дозволяє об’єднати в єдину захищену мережу камери, встановлені в операційних кімнатах у різних медичних закладах та надати медичним працівникам у будь-якій точці світу можливість бачити всю операційну, а також отримувати пряму відеотрансляцію з роботів-маніпуляторів, які використовуються під час операцій.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок