Як діяти родинам військових у критичних ситуаціях: поради житомирських експертів

Як діяти родинам військових у критичних ситуаціях: поради житомирських експертів

Як діяти родинам військових у критичних ситуаціях: поради житомирських експертів
Фото надане Тетяною Кравець

Житомирські експерти розповідають про алгоритми дій для родин військових, які опинилися в критичних ситуаціях – що робити, якщо військовий зник безвісти, потрапив у полон чи загинув.

В Житомирі два місяці діє регіональний координаційний центр підтримки та супроводу родичів зниклих безвісти. За адресою центру площа Корольова, 5 звертаються люди, які не знають місцезнаходження своїх рідних військових, каже в коментарі Суспільному регіональна координаторка центру Валентина Волкова.

За її словами, люди у стресовій ситуації не знають, до кого звертатися, саме для цього працює координаційний центр.

"Мої повноваження – це координація дій рідних, – каже Валентина Волкова. – І я саме перебуваю на цьому місці для того, щоб координувати їхні дії, допомагати. Звернень кожного дня отримуємо багато".

Як діяти родинам військових, якщо їхній рідний, який служить у лавах ЗСУ, Теробороні, правоохоронних органах, пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув.

Перш за все родинам радять мати інформацію про воїна: його прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, мати копію його паспорта, індивідуальний податковий номер, копію військового квитка, посаду та звання, військово-облікову спеціальність.

Також обов’язково мати контактні дані військкомату, з якого був мобілізований військовий, назву та номер військової частини, контактні дані місця постійної дислокації військової частини. Бажано мати контакти колег по службі та побратимів, командирів.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими розробив дорожню карту, де подає алгоритм дій в разі різних критичних ситуацій.

Зник безвісти

У випадку, якщо військовий більше трьох днів не виходить на зв'язок без попередження, треба зв'язатися з військовою частиною та дізнатися причину відсутності зв’язку. Також потрібно зберегти номер телефону, з якого воїн останній раз виходив на зв’язок.

Потрапив у полон

Якщо рідні знають, що захисник потрапив у полон, їм треба зібрати всі можливі факти і докази, необхідні для розшуку людини: скріншоти повідомлень, аудіозаписи розмов, відео з камер спостережень, відео з російський ресурсів та надати ці відомості у відповідні установи.

Загинув без можливості забрати та юридично ідентифікувати тіло

Якщо рідні дізналися про смерть воїна від побратимів чи з інших джерел, вони мають максимально дізнатись подробиці про місце та обставини загибелі Захисника, зв’язавшись з безпосереднім командиром, колегами, командиром частини.

Повний алгоритм дій при зникненні воїна безвісти за особливих обставин, при потраплянні воїна у полон або якщо воїн загинув без можливості забрати та юридично ідентифікувати тіло можна прочитати тут.

Що відомо

  • У Житомирі запрацював регіональний офіс підтримки та супроводу людей, чиї рідні зникли безвісти. Близько 400 людей, чиї рідні зникли безвісти, звернулися за допомогою до координаційного центру у Житомирі за два місяці його роботи.

Читайте також

  • Пам'яті Миколи Кондратюка – вчителя, який загинув, захищаючи Україну.
  • Був спецпризначенцем, загинув у боях за Бахмут: в Житомирі попрощалися із Віталієм Пивоваровим.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок