Що відомо про загиблих у Броварах посадовців Міністерства внутрішніх справ

Що відомо про загиблих у Броварах посадовців Міністерства внутрішніх справ

Що відомо про загиблих у Броварах посадовців Міністерства внутрішніх справ
. Місце падіння гелікоптера в Броварах. Фото: Getty Images

Вранці 18 січня у Броварах на територію одного з дитячих садків впав гелікоптер ДСНС, в якому перебувало керівництво МВС. На борту знаходилося дев’ятеро людей, включно з членами екіпажу. Жоден із них не вижив. Коротко розповідаємо про те, ким були загиблі посадовці.

Денис Монастирський

Главі МВС було 42 роки. Народився в Хмельницькому. Закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права. З 2016 року брав участь у формуванні Державного бюро розслідувань. Був секретарем постійно активної Конкурсної комісії з формування Державного бюро розслідувань (ДБР). З 2019 року по 2021 рік був народним депутатом України від "Слуги народу", головою Комітету Верховної ради з питань правоохоронної діяльності. 16 липня 2021 року парламент призначив Монастирського на посаду міністра внутрішніх справ. Він замінив на цій посаді Арсена Авакова.

Що відомо про загиблих у Броварах посадовців Міністерства внутрішніх справ
Фото: Денис Монастирський / Facebook

Євгеній Єнін

Першому заступнику міністра МВС також було 42 роки. Народився в Дніпрі. Єнін закінчив Національну академію СБУ та Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі (спеціальність юрист-міжнародник). Єнін у 2002-2005 роках проходив військову службу на посадах офіцерського складу в оперативних підрозділах Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України. Потім кілька років працював у різних дипломатичних службах. З 2016 по 2019 рік Єнін був заступником генерального прокурора, з 2020 по 2021 рік був заступником міністра закордонних справ України, з вересня 2021 року — першим заступником міністра внутрішніх справ України.

Що відомо про загиблих у Броварах посадовців Міністерства внутрішніх справ
Фото: Євгеній Єнін/Facebook

Юрій Лубкович

Державному секретарю МВС було 33 роки. Він родом з Тернополя. У 2010 році закінчив Erasmus University Rotterdam за спеціальністю "Бізнес" та Тернопільський національний економічний університет. У тому ж році отримав ступінь бакалавра з менеджменту у Тернопільському національному економічному університеті. У 2011 здобув ступінь магістра ТНЕУ. Уряд призначив Юрія Лубковича на посаду держсекретаря Міністерства внутрішніх справ 17 листопада 2021 року.

Що відомо про загиблих у Броварах посадовців Міністерства внутрішніх справ
Юрій Лубкович, держсекретар МВС, фото: МВС України

Окрім міністра МВС Монастирського, його заступника Єніна та держсекретаря Лубковича, під час виконання службових обов’язків загинули заступниця керівника Патронатної служби МВС Тетяна Шутяк з Хмельниччини. 24 січня дівчині мало виповнитися 27 років.

Тетяна закінчила Одеську юридичну академію, вивчала кримінальну юстицію. У 2019 році почала працювати у Верховній раді України, пізніше в апараті МВС.

Тетяна Шуляк
Фото: Facebook-сторінка Тетяни Шутяк.

Загинув також військовий та фотограф Микола Анацький. У міністерстві Миколай обіймав посаду провідного інспектора Департаменту комунікації МВС.

Він народився і виріс у Бахмуті Донецької області, служив у батальйоні "Донбас", потім перевівся до лав батальйону ім. Кульчицького. Миколаю було 34 роки. У нього лишилась дружина Вікторія, та дочка Марічка, яка народилась у березні 2022 року.

Анацькому, зокрема, належать фотографії командирів "Азову" у Туреччині, куди їх привезли після визволення із російського полону.

Микола Анацький
Загиблий Микола Анацький, Фото: МВС України

Загинув також начальник управління забезпечення захисту Департаменту внутрішньої безпеки НПУ підполковник поліції Михайло Павлушко.

Крім посадовців, у авіакатастрофі в Броварах загинули члени екіпажу Ніжинського спеціального авіазагону ДСНС.

Що відомо про загиблих у Броварах посадовців Міністерства внутрішніх справ
ФОТО: Нацполіція України. Зліва - направо: Олександр Василенко, Костянтин Коваленко, Іван Касьянов

Серед загиблих:

  • командир повітряного судна–інструктор авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Олександр Василенко;
  • пілот авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Костянтин Коваленко;
  • бортовий механік авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах прапорщик служби цивільного захисту Іван Касьянов.

Що відомо про падіння гелікоптера в Броварах

У Броварах на Київщині у середу, 18 січня, впав гелікоптер ЕС-225 ДСНС з бортовим номером 54 поблизу дитсадка. За останніми даними правоохоронців відомо про 16 загиблих, дев’ятеро з них перебували на борту гвинтокрила. Серед жертв — дитина.

В СБУ повідомили, що розглядають декілька версій трагедії, серед яких:

  • порушення правил польоту;
  • технічна несправність гелікоптера;
  • умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

Як повідомив під час брифінгу на місці події у Броварах заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, керівники МВС здійснювали робочу поїздку в одну з "гарячих" точок країни.

Читайте також

"Паніка в дітей була дуже сильна". Очевидці про падіння гелікоптера у Броварах

У Броварах на Київщині впав гелікоптер, загинуло керівництво МВС. Що відомо

"Специфічні і складні поранення". Кулеба про постраждалих через падіння гелікоптера

На початок