Ексадрилья танків і САУ — Воллес розповів про новий пакет допомоги Україні

Ексадрилья танків і САУ — Воллес розповів про новий пакет допомоги Україні

Танки Challenger 2 увійшли до пакету військової допомоги Великої Британії
Основний бойовий танк сухопутних військ Великої Британії Challenger 2, фото: Getty Images

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес під час свого виступу у британському парламенті оголосив про новий пакет військової допомоги Сполученого Королівства Україні. Йдеться про найбільший пакет підтримки, до якого, зокрема, увійшли ескадрилья з 14 танків Challenger 2, а також САУ AS90.

“У грудні я сказав Палаті, що розробляю варіанти відповіді на агресію Росії вивіреним і рішучим чином. Сьогодні я можу оголосити про найбільш значний пакет бойової потужності для прискорення успіху України. Це включає ескадрилью танків Challenger 2 з броньованими евакуаційно-ремонтними машинами. Ми передамо Україні гармати АS-90. Це батарея з восьми гармат високої готовності та ще дві батареї на різних ступенях готовності”, — сказав Воллес.

Окрім танків Challenger 2 та самохідних артилерійських установок AS-90, до нового пакету допомоги також увійдуть бронетехніка, зокрема бронетранспортери "Bulldog", артилерійські снаряди, безпілотники та інше.

“Ми задонатимо AS 90 Україні, 100 одиниць бронетехніки, включно із “Бульдогами” та 100 вдосконалених ракет, щоб підтримати українську артилерію”, — сказав Воллес.

Раніше стало відомо, що Велика Британія планує передати Україні близько 30 самохідних артилерійських установок AS-90 та 14 танків Challenger 2. Про це повідомлялося на сайті британського уряду.

"Буде надано близько 30 великих самохідних установок AS-90, керованих п'ятьма стрільцями", — йдеться у повідомленні.

Окрім того, британський уряд уточнив кількість танків Challenger 2, які країна планує надати Україні. Очікується, що загалом Сили оборони отримають 14 одиниць такої техніки.

Що відомо про AS-90

Самохідна артилерійська установка AS-90 (від "артилерійська система 1990-х років", офіційна назва — Gun Equipment 155 mm L131) була створена компанією Vickers у 1981-1986 роках і призначалася для заміни як застарілих британських САУ Abbot, так і САУ M109 виробництва США. У ході серійного виробництва з 1992 по 1995 рік було випущено 179 AS-90.

Маса САУ становить 45 тонн. Основним озброєнням установки є 155-мм гармата.

Основним користувачем AS-90 є сухопутні війська Великої Британії. У Польщі також налагоджене ліцензійне виробництво башт для САУ AHS Krab.

Що відомо про останню допомогу Британії

14 січня прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак у розмові з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що Британія надасть Україні танки Challenger 2 та додаткові артилерійські системи.

Лідери також привітали інші міжнародні зобов’язання в цьому ключі, зокрема пропозицію Польщі надати роту танків Leopard, йдеться у повідомленні.

“Прем’єр-міністр підкреслив, що він і весь уряд Великої Британії будуть інтенсивно працювати з міжнародними партнерами, щоб швидко надати таку підтримку, яка дозволить Україні скористатися їхньою перевагою, виграти цю війну та забезпечити тривалий мир”, — зазначили в уряді Великої Британії.

Читайте також

Фінляндія та Польща можуть надати Україні танки Leopard — ЗМІ

Україна хоче розгорнути танкову бригаду із танків Leopard 2 — Кулеба

На початок