Заборгованість зарплати вчителям Довбиської школи-інтернату: Житомирська облрада розглядатиме ситуацію на комісії

Заборгованість зарплати вчителям Довбиської школи-інтернату: Житомирська облрада розглядатиме ситуацію на комісії

Заборгованість зарплати вчителям Довбиської школи-інтернату: Житомирська облрада розглядатиме ситуацію на комісії
смт. Довбиш, Житомирщина. 7 грудня 2022 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

17 січня постійна комісія з гуманітарних питань Житомирської облради обговорюватиме питання погашення заборгованості вчителям Довбиської школи. Про це в коментарі Суспільному розповіла очільниця управління інформації Житомирської облради Наталія Лайчук.

За її словами, на засідання, окрім членів комісії, також запрошений директор Довбиської школи-інтернату Вадим Романчук та представники обласного департаменту освіти і науки.

У відповідь на запит Суспільного від четвертого січня 2023 року Департамент освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації вказав, що ситуація із заборгованістю у цьому закладі виникла у квітні 2022 року.

"Питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладу освіти, яке виникло у квітні 2022 року, було вирішене шляхом виділення додаткових коштів у сумі 389 413,00 гривень за рахунок зменшення видатків на заробітну плату інших закладів освіти. При цьому керівнику закладу наголошено, що у разі неприведення штатного розпису до наявних кошторисних призначень, зазначена ситуація виникне повторно без наявного резерву для її вирішення", – сказано у відповіді на запит.

Заборгованість зарплати вчителям Довбиської школи-інтернату: Житомирська облрада розглядатиме ситуацію на комісії
Відповідь на запит Суспільного Житомир від департаменту освіти Житомрської ОВА

Заборгованість зарплати вчителям Довбиської школи-інтернату: Житомирська облрада розглядатиме ситуацію на комісії
Відповідь на запит Суспільного Житомир від департаменту освіти Житомрської ОВА

У коментарі Суспільному бухгалтер Довбиської школи-інтернату Валентин Никитюк розповів, що ще у 2022 році їм на зарплату вчителям виділили меншу суму, ніж було заплановано.

"На 2022 рік нам дали бюджет п'ять мільйонів гривень замість семи, які мали дати. А також 440 тисяч гривень зняли із грудня 2022 року і перекинули на квітень 2022 року, щоб ми могли погасити заборгованість, яка виникла в нас ще станом на початок 2022 року. На 2023 рік на зарплату нашим вчителям виділено шість мільйонів 282 тисячі гривень. Тобто держава запланувала оплату для тієї кількості педагогів, які були у 2022 році до внесення змін у штатний розпис. Держава не враховує той момент, що за правилами у школі-інтернаті, де діти не лише вчаться, а й проживають, у разі збільшення кількості учнів треба збільшувати кількість персоналу. Рік ми за ці гроші протягнемо, але на погашення заборгованості, яка виникла станом на кінець 2022 року і перейшла у 2023 рік, нам цих грошей не вистачить. Загалом, у нас заборгованість по зарплаті за 2022 рік – це один мільйон 200 тисяч гривень. Востаннє ми змогли зробити виплату по зарплаті вчителям сьомого листопада 2022 року за жовтень. У грудні в мене лишалося п'ять тисяч 100 гривень, які я заплатив, як військовий збір, і ще 79 тисяч гривень єдиного соцвнеску і два відсотки – у Пенсійний фонд", – каже бухгалтер Довбиської школи.

На запитання журналістів про те, чому заборгованість не зареєстрована, зокрема, в казначействі, Валентин Никитюк пояснив, що казначейська служба реєструє документи лише в межах кошторису або змін до нього.

"Є кошторис, який затверджується у казначействі – це бюджетний паспорт організації, за яким нас упродовж року фінансують. Дали нам п'ять мільйонів гривень на зарплату, то ці п'ять мільйонів у казначейській службі і зареєстровані. На більшу суму, ніж затверджена, вони не зареєструють. Казначейська служба не приймає в мене документи на більшу суму, бо це вже вважається бюджетною заборгованістю, тому вони ці документи не реєструють і не беруть до уваги. У кошторис можна вносити зміни – знімати чи додавати гроші. У разі, якщо в кошторис додадуть необхідні гроші, то ми зможемо цю заборгованість виплатити", – розповів Валентин Никитюк.

У коментарі Суспільному від сьомого грудня виконувач обов'язків голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма сказав, що керівник закладу не погодив із департаментом освіти прийняття на роботу нових працівників, в результаті чого і виникла заборгованість.

"Однозначно ми маємо розглянути це питання і виплатити зарплату людям", – сказав Володимир Ширма.

Постійна комісія з гуманітарних питань Житомирської облради, де розглядатимуть питання погашення зарплати вчителям Довбиської школи-інтернату, проходитиме 17 січня у приміщенні Житомирської облради. Початок – об 11.00.

Що відомо

  • Сьомого грудня 2022 року на Суспільному Житомир вийшов сюжет про те, що педагогам Довбиської спеціальної школи-інтернату Житомирської обласної ради, де навчаються діти зі складними вадами розвитку, затримують заробітну плату. В.о. директора школи-інтернату розповів, що в інтернаті вдвічі зросла кількість вихованців, тому додалося педагогів. У зарплатному фонді закладу, який розраховували станом на першу половину 2022 року, грошей на збільшення кількості ставок не передбачили. Директор каже, що інформацію про збільшення кількості вихованців та новий штатний розпис до обласної ради, в чиєму підпорядкуванні заклад, він подавав.
  • Станом на початок січня гроші педагогам так і не виплатили. Вчителі Довбиської спеціалізованої школи-інтернату не отримали зарплату за три останні місяці 2022 року.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок