На Одещині оголосили в розшук чоловіка, який ошукав 26 людей під час збору на допомогу військовим

На Одещині оголосили в розшук чоловіка, який ошукав 26 людей під час збору на допомогу військовим

На Одещині оголосили в розшук чоловіка, який ошукав 26 людей під час збору на допомогу військовим
Фото: Суспільне Рівне

Поліція оголосила в розшук жителя Ізмаїла Владислава Далакова, який ошукав 26 людей під час збору коштів для військових. Він зібрав 30 тисяч гривень, але кошти не передав. Про це 16 січня повідомили у пресслужбі Національної поліції Одещини.

Під час обшуку в автомобілі чоловіка правоохоронці знайшли 62 набої.

"Після того, як фігурант дізнався, що його буде притягнуто до кримінальної відповідальності, він залишив своє місце проживання і був оголошений в розшук", – зазначають у поліції.

Чоловіку заочно повідомили чоловіку про підозру за ч. 3 ст. 190Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. та ч. 1 ст. 263 Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв.Кримінального кодексу України.

В Ізмаїлі чоловік ошукав 26 людей під час збору на допомогу військовим: підозрюваного оголосили в розшук
Розшукуваний Владислав Далаков. Фото: Національна поліція Одещини

Що відомо

У березні 2022 року трьох ізмаїльських волонтерів, серед яких Владислав Далаков, звинуватили у гуманітарної допомоги. Міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко розповів про запис, який оприлюднили в Facebook. Там чутно, як співрозмовники говорять, що планують брати собі на гуманітарному складі речі.

Владислав Далдаков та Олександр Степаненко, яких звинувачують у крадіжці, зробили звернення, щоб показати, що залишили речі, про які йдеться в оприлюдненому записі, у чоловіка, який їх потребує. Вони заявили, що їх діалог був жартівливим.

"Ось через ці кросівки й почався весь хайп. Ви ж розумієте, що це повна нісенітниця, повний маразм", – йдеться у записі.

Кросівки, довкола яких стався скандал, та про які йдеться на записі, і які нібито взула Олена, насправді 46 розміру, заявили волонтери.

Блогерка Олена Банева, яку також звинувачують у розкраданні, записала звернення, в якому розповіла, що інтернеті пишуть неправду щодо неї:

"Мені дуже неприємно тому, що постраждала моя честь. Ви мене обзивали грабіжницею. Я не виправдовуюся, але знайте, вам брешуть в інтернеті. Я сама добровільно визвалася безкоштовно допомагати нашому колцентру, слідкувала за наданням гуманітарної допомоги. Ми допомагали дідусю, та спілкувалися між собою по рації, а в соцмережах все перекрутили. А мене виставили поганою людиною".

Після цього з обвинуваченими волонтерами провели зустріч. На ній заявили, що навіть якщо їх діалоги були жартівливою формою спілкування, це не виправдовує ситуацію, що склалася. Такий випадок нібито збадьорив міську владу.

"Ми всі одне одному довіряли й були відкриті. Були об'єднані спільним ворогом. Як виявилося, треба було ще дивитися довкола себе", – заявили під час зустрічі представники міськради.

Олександр Степаненко вибачився й сказав, що волонтерам безмежно соромно за ці розмови, але в них ніякого злого помислу не було. За його словами, викрадати речі з гуманітарної допомоги неможливо, адже їх обліковують. Олександр також повідомив, що запис склеїли із вирізок багатогодинної розмови.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок