У Вінниці пластуни організували акцію "Різдвяна свічечка"

У Вінниці пластуни організували акцію "Різдвяна свічечка"

У Вінниці пластуни організували акцію "Різдвяна свічечка"
Всеукраїнська акція "Різдвяна свічечка".Фото: Суспільне Вінниця

60 учасників національної скаутської організації "Пласт" взяли участь у всеукраїнській акції "Різдвяна свічечка". Традиційний захід в організації започаткували у 1950 році. Про це Суспільному розповіла виховниця вінницького осередку "Пласту" Анна Бояновська. Учасники свята вчилися виготовляти різдвяні свічки, а ще брали участь в конкурсі колядок та смакували кутею.

Захід ініціювали, аби не лише навчити дітей виготовляти свічки своїми руками, а й ознайомити їх із давніми українськими традиціями, розповіла виховниця вінницького осередку Анна Бояновська.

"Це родинне свято, коли ми всі можемо зібратися, згадати всіх пластунів, які поза межами України. Це обʼєднання любові і тепла", — поділилась Анна Бояновська.

Різдвяна свічечка
Фото: Суспільне Вінниця

4 місяці тому до "Пласту" приєдналася Ксенія. Їй 12 років

"Перші зустрічі мене зацікавили. Ми кожну неділю ходимо на різні заходи. Проводимо класно час. Свічки я теж робила, подарую батькам" — розповіла Ксенія Вітюк.

Зробила свічки й 13-річна Поліна. Дівчинка — переселенка з Херсона. Каже, вдома була учасницею "Пласту" протягом двох років. Коли приїхали до Вінниці, одразу ж почала шукати місцевий осередок скаутів.

"Пласт — це цікаво. Ти мандруєш, нові друзі", — зазначила Поліна Меньшова.

Різдвяна свічечка
Фото: Суспільне Вінниця

На заходи, організовані "Пластом", разом із донькою Поліною ходить і Людмила. На них каже, дізнається багато цікавого.

"Перше, що ми у Вінниці почали шукати це "Пласт". Знайшли та доєдналися, не тільки дитині подобається, мамі також. Це цікаво, багато дізнаєшся нового", — розповіла Людмила Меньшова.

Протягом вечора організатори розповідали дітям про давні українські традиції. Зокрема, історії створення колядок й щедрівок. Потому "пластуни" взяли участь у тематичному конкурсі.

"Дуже подобається змагатися з іншими, працювати в команді", — розповів Михайло Туровський.

Різдвяна свічечка
Фото: Суспільне Вінниця

Серед гостей свята виховниця жмеринського осередку "Пласту" Катерина Семесь. Каже, зараз як ніколи важливо розповідати і відроджувати українські традиції серед молоді.

"Коли ми почали розмовляти з дітьми про українські традиції, в дітей горять очі. Їм цікаво, діти згадують хто вони є", — зазначила Катерина Семесь.

Виготовлені свічки пластуни залишили собі. Наприкінці акції всіх пригостили кутею.

Читайте також

  • У Вінниці переселенець із Нової Каховки розмалював будинок, де проживає
  • Обереги для захисників: у Вінниці діти виготовляли паперових янголів для військових
На початок