Директор МАГАТЕ Гроссі відвідає атомні станції України

Директор МАГАТЕ Гроссі відвідає атомні станції України

Директор МАГАТЕ Гроссі відвідає атомні станції України
. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі виступає перед ЗМІ в Києві, Україна, 31 серпня 2022 року. (Фото : Єфрем Лукацький / AP)

Генеральний директор Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі у межах раніше анонсованого візиту в Україну планує відвідати атомні електростанції та розмістити там експертів.

Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

"Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі буде в Україні наступного тижня, щоб забезпечити постійну присутність експертів з ядерної безпеки на всіх об'єктах атомної енергетики країни", — йдеться у повідомленні.

При цьому МАГАТЕ має намір розмістити по два експерти на Південноукраїнській, Рівненській і Хмельницькій АЕС, а також на майданчику зупиненої Чорнобильської атомної електростанції.

"Гендиректор відвідає Південноукраїнську та Рівненську АЕС, а також Чорнобиль, щоб запустити місії, що складаються з двох експертів МАГАТЕ, на кожному об'єкті. Команда з двох осіб також буде розміщена на Хмельницькій АЕС", — йдеться у заяві агентства.

Зазначається, що експерти з питань ядерної безпеки стежитимуть за ситуацією на станціях, оцінюватимуть стан їхнього обладнання та інші потреби, надаватиме технічну підтримку та рекомендації, а також повідомлятимуть про свої висновки до штаб-квартири МАГАТЕ.

Гроссі також зустрінеться наступного тижня з високопосадовцями уряду України в Києві з приводу своєї пропозиції щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо Запорізької АЕС, де МАГАТЕ присутнє понад чотири місяці.

11 січня повідомлялось, що Маріано Гроссі приїде в Україну з візитом, зокрема, щоб обговорити ситуацію на Запорізькій атомній електростанції.

Читайте також

"Росіяни — терористи, але не безтолкові. Вони не хочуть померти від ядерного вибуху". Інтерв'ю зі співробітником ЗАЕС

"Ситуація небезпечна, ризики високі", — експертка з ядерної безпеки про наслідки останнього обстрілу Запорізької АЕС

МАГАТЕ та АЕС: як війна в Україні має змінити принципи ядерної безпеки світу

На початок