Приїздять раз на місяць: лікарі мобільних бригад обстежують людей у селах на Черкащині

Приїздять раз на місяць: лікарі мобільних бригад обстежують людей у селах на Черкащині

Приїздять раз на місяць: лікарі мобільних бригад обстежують людей у селах на Черкащині
Суспільне Черкаси

Консультації, обстеження та видача ліків — такі послуги надали працівники мобільної бригади Чигиринського центру первинної медико-санітарної допомоги в селі Мельники. У місцевий фельдшерсько-акушерський пункт вони приїздять раз на місяць, розповів Суспільному завідувач Сергій Холод.

У черзі до лікарів зо два десятки людей. Серед них — Галина Гончар. Жінка розповіла, що до свого медичного працівника у ФАПі ходить постійно і впевнена в компетентності. Мобільну бригаду чекає, аби зробити кардіограму:

"У мене проблеми з тиском постійно. До Сергія Івановича приходжу, коли тиск підіймається. Мені двічі на рік обов’язково потрібно перевіритися і пролікуватися в нього. Сергій Іванович — фахівець і лікар від Бога. Він завжди послухає, коли до нього звернешся: і в день, і в ніч він постійно їздить і допомагає".

Сімдесятирічна Лідія Снозова скаржиться на проблеми із серцем, воно турбує її вже років зо тридцять, тож часто звертається до місцевого лікаря. Коли приїжджає мобільна бригада, жінка не пропускає нагоди пройти обстеження.

Сімдесятитрирічному Михайлові Чижу зробили кардіограму. Про здоров’я, як зазначив чоловік, турбується, тому приїзд лікарів не пропускає:

"У мене проблеми з серцем. Сергій Іванович тут прокапує мене, то уколи робить, то пігулки прописує, і тоді мені кращає".

ЛІКАРІ МОБІЛЬНИХ БРИГАД ОБСТЕЖУЮТЬ ЛЮДЕЙ У СЕЛАХ
Суспільне Черкаси

Координаторка Червоного Хреста Юлія Лисенко записує дані пацієнтів та призначення лікаря. Її завдання в бригаді – видати за потребою безоплатні ліки.

"Які призначають ліки, такі ми й видаємо безоплатно: кому від тиску потрібні, антибіотики у нас є, від високої температури є", — пояснила Юлія Лисенко.

Більшість пацієнтів має серцево-судинні захворювання, артрози та остеохондрози, розповів сімейний лікар мобільної бригади Сергій Войнарівський. Він зауважив, що співпраця з місцевими медпрацівниками допомагає вчасно поставити діагноз:

"Співпраця з середнім медпрацівником завжди є, і якщо щось не зрозуміло, то в телефонному режимі справляємось, а ні — то відправляють на прийом до мене. У деяких селах є медпрацівники, а є ж такі села, що немає середніх медпрацівників. От куди їм діватися? Мені здається, що це мобільні бригади повинні бути, якщо можна, то на постійній основі".

ЛІКАРІ МОБІЛЬНИХ БРИГАД ОБСТЕЖУЮТЬ ЛЮДЕЙ У СЕЛАХ
Суспільне Черкаси

У фельдшерсько-акушерському пункті Мельників Сергій Холод працює вже 37 років. Приїзд мобільних бригад — це не лише допомога пацієнтам, а й користь для нього, зазначив він:

"У день обслуговую в середньому десь 10-15 людей. Це амбулаторний прийом і виклики додому. Раз на місяць приїжджають лікарі з первинної ланки, і раз на місяць — із вторинної. Там спеціалісти вузького профілю".

Для Сергія Холода — це допомога в професійному плані, оскільки він більше дізнається інформації від лікарів, розповів він.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок