Нестача боєприпасів заважатиме росіянам наступати на сході — ISW

Нестача боєприпасів заважатиме росіянам наступати на сході — ISW

Військові РФ війна в Україні
Мобілізовані російські військові перед посадкою в потяг на залізничному вокзалі в Тюмені, Росія, 2 грудня 2022 р. AP

Нездатність російської оборонно-промислової бази вирішити проблему нестачі боєприпасів перешкоджатиме здатності російських військ підтримувати наступальні операції на сході України у 2023 році. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Американські та українські офіційні особи повідомили CNN 10 січня, що щоденна інтенсивність артилерійського вогню Росії знизилася в деяких районах на 75%, що є історичним мінімумом з початку російського повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 р.”, — йдеться в аналітичному звіті.

Російські війська, можливо, нормують артилерійські снаряди внаслідок скорочення поставок або переоцінюють свою тактику. Речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що російські війська раніше вичерпали свої запаси 122-мм і 152-мм артилерійських снарядів та інші резерви влітку 2022 року, відзначили аналітики. Череватий зазначив, що зараз російські війська повинні перекидати додаткові снаряди з тилових районів Росії та закуповувати додаткові боєприпаси в іноземних державах, щоб протидіяти такому дефіциту, що призводить до зниження темпу вогню. Череватий додав, що українські удари по російських складах боєприпасів і логістиці також перешкоджають Росії розвантажувати боєприпаси поблизу лінії фронту, зменшуючи інтенсивність російського артилерійського вогню.

За даними ISW, російські джерела все частіше визнають, що дефіцит російських боєприпасів і постачання суттєво обмежує здатність російських військ просуватися вперед.

Відомий російський блогер і член мобілізаційної робочої групи при президентові Росії Володимирі Путіні заявив в ефірі федеральної телепрограми, що російські зусилля з мобілізації є недостатніми. Він також зазначив, що успіх Росії на фронті залежить від її економіки та військово-промислового комплексу.

За оцінками ІSW, кампанії Кремля з мобілізації навряд чи матимуть вирішальний вплив на хід війни, якщо Росія не вирішить свої фундаментальні проблеми з постачанням своїх військових зусиль в Україні.

“Російські війська досягли певних перемог на перших етапах вторгнення завдяки швидкому використанню живої сили та покладаючись на артилерійську перевагу, а нездатність Кремля замінити витрачений особовий склад та боєприпаси може ще більше підірвати його здатність вести затяжні бойові дії”, — йдеться в аналітичному звіті.

Читайте також

Рішення "Люблінського трикутника" щодо України, РФ розселила українців до 57 регіонів, 323 день війни. Онлайн

Компанія Maxar Technologies опублікувала супутникові знімки Соледара і Бахмута

Існує небезпека авіаційних та ракетних ударів по всій Україні — Генштаб ЗСУ

На початок