Українці в Туреччині можуть обміняти посвідчення водія без іспитів: як це зробити

Українці в Туреччині можуть обміняти посвідчення водія без іспитів: як це зробити

Українці в Туреччині можуть обміняти посвідчення водія без іспитів: як це зробити
Фото: Суспільне Рівне

Українці можуть обміняти водійські посвідчення в Туреччині без складання іспитів. З 10 січня почала діяти угода про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія між українською та турецькою сторонами.

Як повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ України, українці, які переїхали до Туреччини, можуть обміняти українське посвідчення водія на турецьке без складання теоретичних і практичних іспитів. Така ж послуга доступна і для турків, які проживають в Україні та мають турецьку посвідку водія. Угода стосується посвідчень водія всіх категорій транспортних засобів.

Як обміняти права

Щоб обміняти права водія громадянам України, які проживають у Туреччині, можна звернутися до місцевих управлінь населення та надати документи, які потребує турецька сторона. Громадянам Туреччини, які проживають в Україні, для обміну документів слід звернутися до будь-якого зручного сервісного центру МВС на території України та подати документи:

  • вид на постійне проживання або вид на тимчасове проживання;
  • копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ІПН);
  • медичну довідку про придатність до керування транспортним засобом (на час дії воєнного стану медична довідка не є обов'язковою);
  • турецьке національне посвідчення водія та його завірений переклад українською мовою.

Читайте також

Дія — в додатку з'явиться пенсійне посвідчення та е-посвідка

Авторка: Влада Колодій

На початок