Російські війська не захопили весь Соледар — ISW

Російські війська не захопили весь Соледар — ISW

Соледар Донеччина
Фото: Facebook/ 93-тя ОМБр "Холодний яр"

Російські війська не захопили весь Соледар попри кілька неправдивих заяв росіян, що місто впало і що Бахмут перебуває під загрозою неминучого оточення. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Речник Сил оборони України Східного напрямку, полковник Сергій Череватий спростував Суспільному розповсюджену окупантами інформацію, що Соледар перебуває під контролем росіян.

"Росіяни кажуть, що він під їхнім контролем, це неправда. Деталі у зведенні Генштабу чекайте", — сказав Череватий.

Вночі пресслужба власника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина повідомила, що нібито вся територія Соледара взята під контроль їхніми бійцями.

За даними ISW, кілька російських джерел також стверджували, що сили групи “Вагнера” просунулися на захід від Соледара 10 січня. Тоді Пригожин спростував ці заяви, зазначивши, що сили ПВК “Вагнера” все ще ведуть боротьбу проти скоординованого українського опору. Станом на 10 січня ISW спостерігала лише візуальне підтвердження присутності сил групи “Вагнера” в центрі Соледара.

“Реальність поблочного контролю місцевості в Соледарі затьмарюється динамічним характером міських боїв, і російські війська в основному намагаються досягти значних тактичних переваг в районі Соледара протягом декількох місяців. Навіть якщо прийняти за чисту монету найщедріші російські заяви, захоплення Соледара не означатиме негайного оточення Бахмута”, — йдеться в аналітичному звіті.

Контроль над Соледаром не обов'язково дозволить російським військам встановити контроль над критично важливими українськими наземними лініями зв'язку до Бахмута, зазначили в ISW.

Що відомо про оборону Соледара

У Соледарі наразі знаходиться понад пів тисячі цивільних, серед яких є люди похилого віку. Деякі з них зараз вирішили виїхати, але це неможливо через інтенсивні бойові дії.

Протягом доби 10 січня окупанти 86 разів обстріляли Соледар. У місті тривають важкі бої, росіяни кинули найкращі резерви.

Бійцям в Соледарі вже дали підкріплення — Череватий

"Соледар штурмували найпрофесійніші загони "Вагнер" — Сирський

Ситуація на сході є складною. На деяких ділянках фронту Донецької області українські військові просуваються вперед.

Читайте також

Заяви російських військових про захоплення Соледара не відповідають дійсності — Череватий

На початок