В Одесі представили вишиту мапу Херсонської області, яку зробили для проєкту "Наукою вишиваємо Україну" три науковиці. Коли всі області України будуть вишиті до кінця, мапу планують повісити у Верховній раді України. Роботу бачили кореспонденти Суспільного.
Мапу Херсонської області вишили три працівниці інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, які долучилися до проєкту "Наукою вишиваємо Україну". Вони нещодавно виїхали з, на той час, окупованої території.

"Я хрестиком до цього проєкту взагалі не вміла вишивати. Я вмію вишивати бісером і дуже гарні роботи виходять. Але ж тут проєкт і пані Олена вміє вишивати, і вона каже давай навчу. І кожного вечора в 19 годин, ми живемо в гуртожитку, я спускалася до пані Олени і кожного вечора в 19 годин ми вишивали хрестиком", — розповіла докторка сільськогосподарських наук Тетяна Марченко.

Вишивали цю роботу хрестиком у двох кольорах: чорному та червоному. Працювали над мапою Херсонської області близько двох місяців.

"Обирали орнамент не ми, його вже нам запропонували керівники проєкт, але перше, що ми зробили – це звісно полізли в інтернет, щоб подивитися, що це означає. І насправді там написано, що саме півники – це орнамент херсонської області, дуже старовинний, не херсонської області, а території Херсонщини – це символ, оберіг хати, домівки, напевно тоді саме на птахівництві виживали наші пращури. А ще тут квіточки, спершу ми трохи сперечалися, що це маки, ромашки, але ми зрозуміли, що це насправді шипшина", — зазначила наукова співробітниця інституту кліматично орієнтованого сільського господарства Олена Полагенька.

Херсонську область вишили одну з перших. Зробити повну карту України планують до кінця лютого, поєднавши всі області разом. Потім готову мапу планують розмістити в Верховній раді.
"Кожний регіон, кожна область вишиває свою територію і потім, коли вже всі будуть області готові, вони будуть зшиватися, проєкт так і називається Вишиваємо Україну наукою тому, що наукові установи долучилися до цього проєкт і коли буде кожен регіон готов, вони будуть зшиватися і буде карта України зшита розміром 3,5 метра на 5 метрів. І планується, що вона буде розташована у Верховній раді України", — пояснила директорка інституту кліматично орієнтованого сільського господарства Раїса Вожигова.




Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області