Які вакансії популярні у прифронтових регіонах та де найбільше шукають працівників: дані Opendatabot

Які вакансії популярні у прифронтових регіонах та де найбільше шукають працівників: дані Opendatabot

Які вакансії популярні у прифронтових регіонах та де найбільше шукають працівників: дані Opendatabot
Фото: pixabay

З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого і станом на грудень 2022 року, зросла кількість покупок в інтернет-магазинах та розмір середнього чека у закладах харчування. Також за грудень зафіксували найбільший приріст вакансій у Херсонській та ще кількох областях.

Про це повідомляє сервіс Opendatabot.

Що з вакансіями в Україні

У Work.ua спостерігають традиційне зниження бізнес-активності перед Новим роком: кількість нових вакансій другий місяць поспіль зменшується. Так, у грудні до листопада пропозицій про роботу стало менше на 3%. Зазначається, що у грудні 2021 року кількість нових оголошень про пошук працівників також скоротилася — на 4% за місяць.

У топ-5 регіонів, де найбільше шукають працівників, третій місяць поспіль потрапляють Київська, Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська області. Найбільший приріст вакансій за місяць зафіксовано у Херсонській (+67%) та інших прифронтових областях, як-от Миколаївська, Донецька та Харківська.

Найбільшу кількість резюме розміщують кандидати з Київської, Дніпропетровської, Львівської та Одеської областей. Цікаво, що попри блекаути, дистанційна робота все ще залишається на другому місці за затребуваністю.

Топ вакансій у прифронтових регіонах

Топ вакансій у прифронтових регіонах майже не відрізняється від загального переліку затребуваних працівників по країні. Йдеться про пропозиції роботи для продавців, водіїв, кухарів, бухгалтерів та медичних працівників.

"Найбільш затребуваними, як й у листопаді, залишаються менеджери з продажу, продавці-консультанти, бухгалтери, водії та кухарі. Практично відсутня конкуренція за посадами: технолог кондитерського виробництва, електрослюсар, офтальмохірург, лікар УЗД, завідувач аптекою та оториноларинголог", — йдеться в повідомленні.

Топ найбільш популярних серед шукачів пропозицій майже не змінився. Як й раніше, шукачі активно відгукуються на вакансії верстальників, ретушерів, спеціалістів чатів, натомість у грудні до топу приєднались front-end програмісти та тестувальники.

Найбільш оплачувані вакансії

Посади з найбільшою зарплатнею за місяць також не змінились. У переліку високооплачуваних фахівців так само залишаються медіабаєри з гонораром у 60 000 грн, водії-міжнародники— 40 000 грн. У грудні, окрім вакансій керівників, до топу високооплачуваних працівників потрапили рихтувальники з гонораром у 35 000 грн та менеджер по роботі з супермаркетами — 32 500 грн.

Станом на початок 2023 року на сайті відкрито 45 347 вакансій. Загалом у грудні опубліковано 371 209 резюме — це на 6% менше, аніж було у цей період торік.

Що відбувається у сфері ІТ

За даними Djinni, у грудні компанії опублікували 12 386 вакансій. Це на 32% менше, ніж у листопаді. Востаннє стільки пропозицій про пошук фахівців було лише у вересні 2020.

Наразі більше кандидатів отримують пропозиції від рекрутерів, ніж відгукуються на вакансії. Так, у грудні пропозиції отримали 27 тисяч кандидатів, а відгукнулись на вакансії — майже 24 тисячі. Проте у Djinni коментують, що це не одні й ті ж самі люди. Лише 8 тисяч кандидатів у грудні й відгукувались, й отримували повідомлення від рекрутерів.

Як змінилася ситуація в бізнесі

У грудні було зареєстровано понад 14,6 тисяч фопів та 3 тисячі нових компаній. Загалом за весь 2022 рік було зареєстровано 203 тисячі фопів та 33,4 тисячі компаній.

За даними української компанії з автоматизації закладів Poster POS, від початку грудня обіги закладів громадського харчування почали рости — та навіть перевищили показники лютого. Так, в останній тиждень місяця в Україні працювало 70% закладів у порівнянні з показниками до великого вторгнення. А їх обіги становили 105% у порівнянні з працюючими закладами у лютому.

Середній чек в закладах виріс від 19% до 49% на середину грудня у порівнянні з торішніми показниками. Найбільше виручка те середній чек зросли у фастфудів.

За місяць кількість актів у сервісі Вчасно зросла на 9%, а договорів — на 16%. У порівнянні з періодом до великого вторгнення, кількість актів зросла у 1,5 рази, а договорів — у більш ніж двічі.

За даними сервісу Хорошоп, кількість покупок в інтернет-магазинах продовжує рости. В останні тижні грудня українці робили в 1,6 разів більше покупок у порівнянні з показниками до великого вторгнення.

Читайте також

З початку війни в РФ на 17% зросла кількість закриття бізнесів — Опендатабот

На початок