Італія та Франція обговорюють надання Україні ППО — італійське МЗС

Італія та Франція обговорюють надання Україні ППО — італійське МЗС

Італія та Франція обговорюють надання Україні ППО — італійське МЗС
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні, фото: AP

Італія та Франція можуть поставити Україні засоби протиповітряної оборони, засновані на спільних технологіях. Італійський уряд також доопрацьовує шостий пакет оборонної допомоги Україні.

Про це повідомляє агенство ANSA із посиланням на міністра закордонних справ Італії Антоніо Таяні.

"Ми також обговорюємо з французами вдосконалення з технічного погляду відправки систем ППО, заснованих на спільних технологіях Риму і Парижа", — сказав Таяні.

Читайте також: Від вересня авіація та ППО знищили понад тисячу повітряних цілей — командування

Водночас за його словами, у межах італійсько-американських перемовин про зброю мова не йде, хоча переговори з Вашингтоном "ідуть постійно і нормально".

"Ми повинні продовжувати працювати на благо миру, але є ознаки, які не дають змоги бути оптимістами: наразі немає реальних проявів відкритості з російського боку", — додав голова італійського МЗС.

Що відомо про допомогу Італії Україні

  • 13 грудня Сенат Італії ухвалив резолюцію, яка передбачає продовження надання збройної допомоги Силам оборони України до кінця 2023 року.
  • 30 жовтня стало відомо Італія готується передати українським Силам оборони додаткову зброю та техніку. Зокрема, до нього увійдуть самохідні артилерійські установки PzH-2000, реактивні системи залпового вогню MLRS, а також 155-мм САУ M109L.
  • До цього міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні в уряді нової прем’єрки Джорджи Мелоні висловив підтримку Україні, намагаючись розвіяти побоювання, що Італія може підірвати спротив Європи російському вторгненню.
  • 17 жовтня Україна отримала від Італії ще один пакет військової допомоги.
Читайте також: Прем’єрка Італії Мелоні хоче відвідати Україну: коли це станеться
На початок