Планував хімічну атаку: у Німеччині затримали іранця за підозрою у підготовці теракту

Планував хімічну атаку: у Німеччині затримали іранця за підозрою у підготовці теракту

Планував хімічну атаку: у Німеччині затримали іранця за підозрою у підготовці теракту
. Будинок, у якому затримали 32-річного іранця за підозрою у підготовці теракту, Німеччина, Кастроп-Рауксель, 8 січня 2023 року, фото: Getty Images

У Німеччині сьогодні 8 січня затримали 32-річного іранця за підозрою у підготовці терористичного нападу із використанням сильнодіючих токсинів, зокрема ціаніду та рицину.

Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що підозрюваний був затриманий в містечку Кастроп-Рауксель на північний захід від Дортмунда.

Інформацію про підготовку теракту Берлін попередньо отримав від розвідки союзної держави.

Наразі невідомо, наскільки далеко просунувся підозрюваний щодо розробки плану нападу і чи обрав конкретну ціль. Ймовірно він планував вчинення злочину з мотивів ісламського екстремізму: не від імені іранської держави, а від сунітського екстремістського угруповання.

У виданні також додали, що п’ять років тому поліція Німеччини затримала чоловіка з Тунісу та його дружину за підозрою в плануванні терористичного акту з використанням рицину від імені "Ісламської держави". Пізніше їх визнали винними та засудили до 10 і 8 років ув'язнення відповідно.

Що відомо

  • Раніше, 10 грудня 2022 року, у німецькому Дрездені після двогодинної спецоперації затримала озброєного зловмисника, який намагався захопити заручників у торговому центрі Altmarktgalerie. Нападником виявився 40-річний чоловік, його було поранено під час операції зі звільнення. Згодом стало відомо, що зловмисник помер у лікарні через поранення.
На початок