У Білорусі фактично узаконили цифрове піратство

У Білорусі фактично узаконили цифрове піратство

Олександр Лукашенко, Білорусь
. Олександр Лукашенко, 9 вересня 2021 року в Москві (Фото Михайла Свєтлова / Getty Images)

У Білорусі фактично узаконили цифрове піратство. Відповідне випливає з нового закону, оприлюдненого на Національному правовому інтернет-порталі Республіки Білорусь. Документ дозволяє використовувати в країні фільми, музику і комп'ютерні програми без згоди їхніх правовласників із так званих "недружніх" країн.

Документ також легалізує ввезення до Білорусі товарів без дозволу їхніх іноземних правовласників. Йдеться про товари з будь-яких країн, а не лише з "недружніх".

Закон ухвалено з метою “забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційної інфраструктури, створення умов для цифрового розвитку та підвищення рівня інформаційної безпеки, розвитку інтелектуального та духовно-морального потенціалу суспільства, забезпечення доступу до здобутків світової культури та подій сучасного життя”, стверджують його автори.

За використання комп'ютерних програм, аудіовізуальних творів, музичних творів закон передбачає виплату винагороди. Кошти мають зараховуватися на банківські рахунки патентного органу. Через три роки не затребувана правовласником винагорода буде перерахоуватися у бюджет республіки. Розміри винагороди визначатимуть Радою міністрів Білорусі.

Для того, щоб імпорт товарів без санкції правовласника не вважався злочином, їх потрібно буде включити до переліку "істотно важливих" для внутрішнього ринку.

Олександр Лукашенко підписав документ 3 січня. Рада республіки схвалила його 21 грудня 2022 року.

Читайте також

США оголосили рекордний пакет військової допомоги, обстріли Херсона перед Різдвом. 318 день війни. Онлайн

На початок