У Лондоні відбудеться міжнародна зустріч щодо воєнних злочинів Росії в Україні

У Лондоні відбудеться міжнародна зустріч щодо воєнних злочинів Росії в Україні

Важливо
Лондон, Велика Британія, відбудеться зустріч щодо воєнних злочинів Росії в Україні
Вайтхолл вулиця, на якій розташовані уряд і головні державні установи Великої Британії. Фото: Pixabay

У Лондоні відбудеться міжнародна зустріч щодо воєнних злочинів Росії в Україні. Про це повідомляє Reuters.

Міністри юстиції з усього світу зберуться в Лондоні, щоб розширити підтримку, яка пропонується Міжнародному кримінальному суду в його розслідуванні воєнних злочинів в Україні, заявили в суботу, 7 січня, у британському уряді.

У березні відбудеться зустріч міністра юстиції Великої Британії Домініка Рааба і його голландського колеги Ділана Єсілгоз-Зегеріуса. У ній також візьме участь головний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан, йдеться в заяві.

"Майже через рік після незаконного вторгнення міжнародне співтовариство має надати найсильнішу підтримку МКС, щоб воєнні злочинці могли бути притягнуті до відповідальності за звірства, свідками яких ми є", — сказав Рааб, який також є заступником прем'єр-міністра Великої Британії.

“Зустріч буде спрямована на збільшення глобальної фінансової та практичної підтримки МКС та координацію зусиль для забезпечення його всім необхідним для проведення розслідувань та притягнення до відповідальності винних”, — йдеться у повідомленні.

Кількість підписів на петиції про спеціальний трибунал для покарання Путіна за війну в Україні вже підбирається до 2 млн. Українська влада лобіює цей механізм, аби очільника держави-агресорки можна було притягнути до правосуддя за злочин агресії. Наразі ж в Україні працюють слідчі Міжнародного кримінального суду: він може розглядати воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид (і швидше за все буде це робити), втім саме щодо злочину агресії потрібен новий механізм.

Читайте також

"Просто укатували в асфальт". Мер звільненого Ірпеня розповів про знущання російських військових

На початок