США передадуть Україні ракети Sea Sparrow — Politico

США передадуть Україні ракети Sea Sparrow — Politico

США передадуть Україні ракети Sea Sparrow — Politico

Сполучені Штати готуються оголосити 6 грудня про черговий пакет військової допомоги для України, до якого увійдуть зенітні ракети Sea Sparrow.

Про це повідомляє Politico із посиланням на власні джерела.

"У пакет вперше увійдуть зенітні ракети Sea Sparrow з радіолокаційним наведенням, які можна запускати з моря або із суші для перехоплення літаків або крилатих ракет. За словами двох джерел, знайомих із цим питанням, українським військовим вдалося пристосувати свої наявні пускові установки "Бук" радянських часів для використання Sea Sparrow", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, досі Тайвань був єдиною країною, яка використовувала ракети Sea Sparrow у варіанті наземного базування, тоді як військово-морські сили США та багато їхніх союзників використовують корабельну версію.

За даними Politico, загалом пакет передбачає надання для України допомоги на 2,25 мільярда доларів, включаючи 155-міліметрові артилерійські снаряди. Окрім того, Україна має отримати бойові машини Bradley.

"Ще 682 мільйони доларів військового фінансування підуть країнам Східної Європи, щоб дозволити їм купувати американське озброєння та військову техніку", — зазначається в дописі.

За даними джерел видання, Україна також отримає 225 мільйонів доларів військового фінансування.

Читайте також

Німеччина і США передадуть Україні БМП, Путін заявив про "припинення вогню" на Різдво. 317 день війни. Онлайн

На початок