ГУР: ПВК "Вагнер" вербує політичних в’язнів із Чечні

ГУР: ПВК "Вагнер" вербує політичних в’язнів із Чечні

ГУР: ПВК "Вагнер" вербує політичних в’язнів із Чечні
Російські військові. Фото: AP

За інформацією воєнної розвідки України, російська ПВК "Вагнера" почала рекрутувати в'язнів із виправних закладів Чеченської Республіки РФ, більшість із яких були засуджені за політичними мотивами.

У ГУР розповіли, що в колонії-поселенні №3 міста Аргун (Чеченська Республіка РФ), а також у виправній колонії №2 селища Чернокозово (Наурський район Чеченської Республіки РФ), триває процес вербування в’язнів до лав ПВК "Вагнера".

"Явище починає набувати масового характеру. Так, з обох колоній було "мобілізовано" понад 50 в’язнів, більшість з яких були засуджені за сфабрикованими справами", — йдеться в повідомленні.

У ГУР додали, що зі співробітниками колоній наразі проводиться робота із запобігання витоку інформації.

Що відомо про використання "вагнерівцями" ув‘язнених на війні в Україні

Росіяни кидають в бій бійців ПВК “Вагнер”, яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Про це раніше повідомив Центр національного спротиву.

Загалом окупанти завербували 23 тис. ув’язнених, яких використовують при штурмі як “гарматне м’ясо“, наголошують в ЦНС.

“Причиною є те, що їх смерть не резонує в російського суспільства й тому дозволяє росіянам не думати про втрати. Фактично ворог обмінює життя дешевих бійців на життя українців“, — йдеться у повідомленні.

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями “підлеглих”. При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК “Вагнер”, адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Читайте також

"Вагнерівці" не готові до затяжних міських боїв у Бахмуті — британська розвідка

ЦНС: росіяни кидають в бій штурмові загони з завербованих ПВК “Вагнер” ув‘язнених

На початок