Уряд доручив доопрацювати перспективний план Харківської області

Уряд доручив доопрацювати перспективний план Харківської області

Уряд доручив доопрацювати перспективний план Харківської області

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов доручив врахувати пропозиції місцевої влади Харківщини під час доопрацювання затвердженого перспективного плану області.

Протокольне доручення Чернишов зачитав на засіданні уряду 20 травня. Міністр просить врахувати побажання щодо кордонів п'яти громад Харківщини:

"Зміни стосуються не переліку затверджених спроможних територіальних громад, а виключно їх конфігурації. У зв'язку із зазначеним прошу доручити Мінрегіону спільно з секретаріатом Кабінету міністрів України під час доопрацювання зазначеного розпорядження врахувати пропозиції щодо уточнення конфігурації Мереф'янської, Нововодолазької, Зміївської, Первомайської та Біляївської спроможних територіальних громад і з урахуванням позиції комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади місцевого самоврядування регіонального розвитку та містобудування, Харківської обласної держадміністрації, Асоціації міст України".

Після міністра на засіданні Кабміну виступили двоє мажоритарників з Харківщини.

Нардеп Олексій Красов (округ № 80, Богодухівський, Валківський, Золочівський, Коломацький, Краснокутський, Нововодолазький райони, частина Харківського району) висловив підтримку пропозиції внести зміни:

"Харківська область подала своє бачення декілька разів щодо перспективного плану області стосовно даних громад і прошу думку Харківської обласної адміністрації взяти до уваги".

Нардеп Дмитро Микиша (округ №181, Зміївський район, частина Харківського району) висловився за те, що варто залишити конфігурацію у тому вигляді, як вона була прийнята 15 квітня й опублікувати перспективний план.

Доручення включили до протоколу урядового засідання.

Після опрацювання акт перспективного плану мають опублікувати з урахуванням запропонованих змін.

Що відомо

  • Уряд затвердив перспективний план Харківської області на засідання 15 квітня. Під час доопрацювання виникла необхідність внести зміни, зазначив міністр розвитку.
  • Голова Харківської облради Сергій Чернов на пресконференції у Харківському пресклубі 14 травня говорив про те, що план, затверджений у квітні, досі не опублікований, він не збігається з планом місцевої влади: "Місяць вже затверджений перспективний план Харківські області, він досі не опублікований. Нардепи сказали що рішення уряду України не відповідає плану облдержадміністрації... Якщо протягом місяця не опублікована — значить там є, що ховати".
  • За словами Чернова, вони надсилали звернення до уряду, просили врахувати думку місцевої влади: "Ми написали звернення, нам ніхто офіційно не відповів. Уряд сказав, що за основу буде взято якраз рішення адміністрації".
  • Чернов також висловив припущення, що уряд не публікує план, бо чекає поки у дію вступить Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні": "Чому не публікують? Чекають коли увійде в силу закон 2653. Там не передбачено погодження при створенні ОТГ з місцевими радами планів. Тоді уряд зможе приймати будь-яке рішення без погодження з регіонами".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди