У черкаський притулок для переселенців, який облаштували у приміщені колишньої дитячої поліклініки, заселили перших мешканців. Нині він заповнений на третину. Нові сім’ї прибувають чи не щодня, розповіла Суспільному директорка центру соціальних служб Людмила Савранська.
Мешканцями шелтера є категорійні люди з Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
В одній із кімнат разом із сином мешкає пані Ірина Губрієнко із Запоріжжя. За її словами, після життя в коридорі, між двох стін, ця кімната здається палацом.
"Тут два ліжка ми змістили, бо дитина падає, тумбочки є і стіл, все зручно і все добре".
У рідному місті вони жили до жовтня, та останній приліт був вирішальний.
"Воно прилітало десь на околицях, по об’єктах інфраструктури. Ми це витримували, поки не прилетіло по домівках", — пояснила пані Ірина.
Переїхати в шелтер родині запропонували профільні черкаські служби, до того вони винаймали квартиру.
"Нам зателефонували, запропонували приїхати подивитися, ми зразу приїхали і через день вже перевозили речі. Нам дуже сподобалось. Ми навіть не очікували", — розповіла жінка.

Поряд у кімнаті живе Марина Зубенко, жінка також із Запоріжжя. Вона ще не розпакувала речі:
"Деякий доньчин одяг вмістився, я в чому була — в тому і поїхала, нічого більше не брала".
Втім, особливе вбрання на новорічну ніч жінка підготувала, розповіла, може, вийдуть у центр на прогулянку.

За словами пані Марини, в шелтері її все влаштовує: від ліжка та шафи до спільної кухні й ванної кімнати, бо пріоритети з війною змінилися.
"Кімнатка хоч і невеличка, але тут дуже затишно і спокійно. Сьогодні тривога була, а ми впевнено себе почуваємо", — розповіла пані Марина.

У коридорах будівлі вирує життя. На кухні хазяйнують господині. Готує кожен сам собі: прийшов, приготував, ніхто нікому не заважає, пічок вистачає, місця вистачає, розповіли господині. У дитячій кімнаті бавляться малюки.

Дехто ще звикає до нових стін. Як-от сім’я із Харківщини.

Хтось вже переставив меблі та розстелив домашній килимок, який вдалося вивезти з обстріляного дому. Таких історій тут десятки, розповіла директорка центру соціальних служб Людмила Савранська. Допомогти намагаються кожному.

"Ми працюємо над тим, щоб вони адаптувалися, зняти тривожність, стрес для того, щоб вони інтегрувалися в нашу громаду міста Черкаси. Плануємо далі працювати в напрямі працевлаштування сімей за потреби, щоб надалі вони могли орендувати житло, самостійно оплачувати його", — прокоментувала Людмила Савранська.

Нині в шелтері живуть 105 людей, найближчим часом заселять ще 12 сімей. Житло – тимчасове, безоплатно перебувати люди тут можуть від шести місяців до року. Такий дах над головою можуть отримати самотні мами з дітьми, люди з інвалідністю та пенсіонери. Для цього їм необхідно звернутися до центру обслуговування громадян.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України